Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rewolucja podatkowa w Polskim Ładzie. "Żadnych strat, wyłącznie inwestycja w ludzi"

- Uważam, że zmiany podatkowe w Polskim Ładzie to żadna strata a wyłącznie dobra inwestycja – zapewniał w programie "Money. To się Liczy" Tadeusz Kościński, minister finansów. – Pieniądze, które zostaną w kieszeni Polaków, szybko wrócą na rynek dzięki konsumpcji. Wtedy wpływy z VAT, PIT i CIT wzrosną i taki jest cel. Mówiąc o zmianach, często dwie ważne kwestie wkłada się do jednego worka czyli progi podatkowe i składkę zdrowotną. Pierwszy próg jest dla wszystkich, czyli kwota wolna od podatku w wysokości 30 tys. zł, a drugi próg zostanie zwiększony z 85 tys. zł do 120 tys. zł i na tym skorzystają wszyscy. Dzięki temu ponad 600 tys. Polaków przechodzi na niższy próg podatkowy. Inną zupełnie sprawą jest składka zdrowotna. Tu chodzi o dobro całego społeczeństwa. Nie może być tak, że przedsiębiorca, który zarabia ponad 30 tys. zł, płaci mniejszą składkę niż osoba, która pracuje na umowie o pracę. Emeryci na zmianach też skorzystają.

19-05-2021
Tagi:
0
0
237
Podziel się
Komentarze (237)
zobacz więcej komentarzy (237)
KOMENTARZE
(237)
Fotowoman
2 lata temu
Składka zdrowotna jest finansowaniem publicznej służby zdrowia. Powinna to być stała i identyczna kwota od każdego Polaka. Uzależnianie jej wysokości od dochodu nie jest sprawiedliwe.
Lolek
2 lata temu
hehehe, no i tu wyłazi, że składka zdrowotna jest jednak podatkiem Jak ktoś płaci odpowiednio wyższą składkę to i opiekę powinien mieć lepszą, np. indywidualny pokój w szpitalu czy inne wyżywienie, albo szybszy dostęp do specjalisty
Ren
2 lata temu
Przecież składka zdrowotna wg obecnych przepisów jest prawie w całości (7,75%) odliczana od naszego wyliczonego zgodnie z ustawą podatku dochodowego. Czyli o tyle mniej mamy podatku do zapłaty. Nowy ład ma nam to prawo odebrać.
Mat
2 lata temu
To co uwaza jakus urzednik ma male znaczenie. Wazne czy zna podstawy ekonomii a mam wrazenie, ze jest niukiem albo sabotazysta dzialajacym na zlecenie panstwa znajdujacego sie w Palestynie. To drugie jest bardziej prawopodobne.
Malina
2 lata temu
w Niderlandach, jeśli nie korzystałeś z leczenia w danym roku to możesz ubiegać się o zwrot składek, ale tam pewnie głupcy rządzą a nie tacy "fachowcy" jak u nas
...
Następna strona