Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przedsiębiorcy chronią Polskę przed kryzysem

0
Podziel się:

55 firm otrzymało tytuł Ambasadorów Polskiej Gospodarki.

Przedsiębiorcy chronią Polskę przed kryzysem
(Pressmaster/Dreamstime)

Polska dzięki wysiłkom i zdolnościom organizacyjnym przedsiębiorców, w mniejszym stopniu niż inne kraje doświadcza skutków światowego kryzysu gospodarczego - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Jan Borkowski.

W pałacyku Ministerstwa Spraw Zagranicznych przy ul. Foksal w Warszawie odbył się finał II edycji konkursu dla przedsiębiorców _ Ambasador Polskiej Gospodarki _. Jury wyłoniło 55 laureatów z całej Polski w czterech kategoriach: eksporter, partner firm zagranicznych, marka europejska i kreator rozwiązań XXI w.

Borkowski podkreślił, że celem konkursu jest promocja Polski i najlepszych polskich przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej. Powiedział też, że czas kryzysu pokazał, jakie korzyści odnosi Polska z członkostwa w UE. _ - Środku unijne pozwoliły na kontynuację wielu inwestycji i dotacje dla firm, a brak barier celnych likwiduje pokusy protekcjonizmu _ - zaznaczył.

_ - Globalizacja, integracja i zanik tradycyjnie rozumianych narodowych granic sprawiają, że coraz więcej krajów odczuwa pozytywne skutki otwierania gospodarek i dobrodziejstw z tego wynikających dla obywatela _ - powiedział. Dodał też, że obszar WNP jest _ najdynamiczniejszym _ odbiorcą polskich towarów i inwestycji, a kryzys tylko na pewien czas wyhamował tą dynamikę.

_ - Jestem przekonany, że stopniowo polscy przedsiębiorcy powrócą do projektów w Rosji, na Ukrainie i w państwach Azji Centralnej. Nasz dialog polityczny z naszymi partnerami ze Wschodu powinien to ułatwić _ - powiedział.

Nagrodzeni odebrali dyplomy z rąk Borkowskiego i prezesa BCC Marka Goliszewskiego.

kryzys
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)