Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Griffin Real Estate Invest nie spłaca obligacji. Inwestorzy czekają na zwrot 84 mln zł

14
Podziel się

Kolejny raz inwestorzy, którzy kupili obligacje firmowe, mają problem z odzyskaniem pieniędzy. Firma Griffin Real Estate Invest nie zwróciła na czas ponad 84 mln zł. Tłumaczy to problemami ze sprzedażą jednej z warszawskich nieruchomości.

Griffin Real Estate Invest nie spłaca obligacji. Inwestorzy czekają na zwrot 84 mln zł
Inwestorzy zostali bez pieniędzy. (money.pl, Rafał Parczewski)
bDzdZrAR

W ostatnich latach głośno było o wielu firmach, które pożyczyły od inwestorów pieniądze (sprzedając im obligacje na atrakcyjny procent) i ich nie zwróciły. Tak było kiedyś z Gantem czy z GetBack.

Jest szansa, że te historie się nie powtórzą w przypadku Griffin Real Estate Invest i ostatecznie pieniądze trafią do inwestorów. Póki co jednak mają duże powody do obaw. Już trzeci raz firma odmówiła spłaty obligacji, które pierwotnie miały był rozliczone w grudniu 2019 roku.

bDzdZrAT

Zarząd poinformował, że nie dokonał przypadającego w dniu 4 grudnia 2020 wykupu obligacji serii 3A, wyemitowanych w dniu 30 czerwca 2017 roku. Odsetki zostały w całości zapłacone, jednak do zwrotu są jeszcze 84,2 mln zł.

Zobacz także: Covid wpłynął na firmy. "Najszybciej w historii przyspieszył cyfryzację"

"Niedokonanie wykupu obligacji w terminie związane jest z opóźnieniem, spowodowanym między innymi trwającą pandemią COVID-19, procesu sprzedaży nieruchomości położonej w Warszawie, w użytkowaniu wieczystym spółki Emilia Development sp. z o.o." - czytamy w oficjalnym komunikacie.

bDzdZrAZ

Przychody ze sprzedaży nieruchomości zlokalizowanej w Warszawie przy ul. Emilii Plater miały właśnie pokryć spłatę obligacji.

Przedstawiciele Griffin Real Estate Invest podkreślają, że będą rozmawiać z posiadaczami obligacji w celu ustalenia nowego harmonogramu spłaty.

Jest światełko w tunelu, bowiem 3 grudnia miało dojść do zawarcia przedwstępnej umowy sprzedaży warszawskiej nieruchomości. Więcej szczegółów brak.

bDzdZrBa

Co ciekawe, przy okazji komunikatu dotyczącego problemów ze spłatą obligacji, zarząd poinformował o planowanej zmianie nazwy spółki.

Wkrótce wierzyciele będą musieli ścigać Emilia Invest zamiast Griffin Real Estate Invest. W uzasadnieniu wskazano, że chodzi o uniknięcie skojarzeń o powiązaniach firmy z grupą Griffin Real Estate. Nie jest już bowiem z nią powiązana - ani kapitałowo, ani w żaden inny sposób.

bDzdZrBb
bDzdZrBu
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(14)
inwestor444
miesiąc temu
jak na Emilii zabezpieczone to raczej zero szans na wykup tych obligacji, Emilka jest pod konserwatorem i dlatego niesprzedawalna ...
woc
miesiąc temu
Sasin nie oddał 70 milionów i jakoś nikt go nie ściga!
Mb
miesiąc temu
Bogaci znów stracili ale za to na Black Friday nakłaniali że promocja więc jest na zero
bDzdZrBv
smref
miesiąc temu
wina Tuska i PO oczywiście !!!
500+ jest nie...
miesiąc temu
Jak to się stało matko jedyna. Przecież na tym portalu i wszystkich innych nieruchomości idą w górę jak chińska rakieta na księżyc.