Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Paweł Surówka odchodzi z Pekao. Sam złożył rezygnację

26
Podziel się:

Bank Pekao chwilowo został bez przewodniczącego rady nadzorczej. Ze stanowiska zrezygnował Paweł Surówka - do niedawna prezes PZU.

Bank Pekao chwilowo został bez szefa rady nadzorczej.
Bank Pekao chwilowo został bez szefa rady nadzorczej. (Flickr, Maria Bninska)

Paweł Surówka zrezygnował z przewodniczenia radzie nadzorczej Pekao - poinformował bank. Przestanie być także członkiem tego organu kontrolnego. Formalnie jednak do końca tygodnia pozostaje na stanowisku. Zmiany wchodzą w życie 20 kwietnia.

Jako przyczynę rezygnacji Paweł Surówka wskazał swoją wcześniejszą rezygnację z funkcji prezesa zarządu PZU. Największy polski ubezpieczyciel jest strategicznym akcjonariuszem banku. Ma 20 proc udziałów w Pekao.

W krótkim komunikacie opublikowanym w nocy zarząd banku wyraził podziękowanie Pawłowi Surówce za pracę na rzecz Pekao oraz za wkład w jego rozwój.

Zobacz także: Ulga w podatkach, tańsze kredyty. Tak rząd pomaga firmom

Do zmian w PZU, które były katalizatorem kolejnych działań, doszło w marcu. Przy okazji publikacji rekordowych wyników finansowych ubezpieczyciela. Paweł Surówka na czele firmy stał przez 4 lata.

Przed PZU, gdzie wcześniej Surówka był szefem pionu inwestycji, zaliczył przygodę w innej spółce skarbu państwa - w PKO BP. Do stycznia 2016 roku był doradcą prezesa oraz dyrektorem bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej na Niemcy.

W latach 2013 - 2015 pełnił funkcję członka zarządu Boryszew SA i dyrektora biura ds. rozwoju sektora automotive. Odpowiadał tam m.in. za zarządzanie strategiczne, operacyjne i nadzór nad polityką budżetową sektora motoryzacyjnego. W latach 2007 - 2013 zajmował stanowisko doradcy finansowego w Bank of America Merrill Lynch.

Paweł Surówka jest absolwentem Université Paris I Panthéon Sorbonne oraz Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales (EHESS). Podstawowe studia ukończył na Ludwig Maximilian Universität (LMU) w Monachium.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

ubezpieczenia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(26)
ja
4 lata temu
państwowe spółki dają możliwości wypływu kasy - ciepłe posadki i wysokie zarobki dla rodziny i kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Dla ratowania miejsc pracy marnuje się publiczne pieniądze i ciągle dokłada do przynoszących straty firm. Tak m.in. robi się z kopalniami kosztem spółek energetycznych, w których mamy udziały przez OFE. Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksi ążce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwetsowania na gieldzie? Niedawno opisany w niej system uchronił przed ostatnimi spadkami.
zyga
4 lata temu
Znowu "kati pati" żona ministra zero miesza,albo ma nowego kochasia z mafii do obsadzenia stanowiska.A potem sie utopi laptop i "po sprawie,nie ma winnych".
zwykły2
4 lata temu
"Sukces" PZU okupiony jest wyciskaniem personelu bez opamiętania. Tyle to potrafi prosty kapral w wojsku, wynagradzany znacznie niższą stawką.
Ivette
4 lata temu
Czy dostanie kolejną odprawę ??????????????????
pracownik
4 lata temu
PZU przejmuje Bank Goldman Sachs a pośrednikiem zapewne był "filantrop" Soros więc czego się można spodziewać , tacy właśnie panowie jak to świetnie zauważył portal "zaliczył" przygodę z innym bankiem w innym miejscu ma udziały więc żeby się wykręcić to zauważa się konflikt interesów , a przed nim następne wyzwanie (przygoda) , takich rzeczy życzyłbym nam wszystkim.
...
Następna strona