Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Paweł Surówka odchodzi z Pekao. Sam złożył rezygnację

26
Podziel się

Bank Pekao chwilowo został bez przewodniczącego rady nadzorczej. Ze stanowiska zrezygnował Paweł Surówka - do niedawna prezes PZU.

Bank Pekao chwilowo został bez szefa rady nadzorczej.
Bank Pekao chwilowo został bez szefa rady nadzorczej. (Flickr, Maria Bninska)
bDAVshAl

Paweł Surówka zrezygnował z przewodniczenia radzie nadzorczej Pekao - poinformował bank. Przestanie być także członkiem tego organu kontrolnego. Formalnie jednak do końca tygodnia pozostaje na stanowisku. Zmiany wchodzą w życie 20 kwietnia.

Jako przyczynę rezygnacji Paweł Surówka wskazał swoją wcześniejszą rezygnację z funkcji prezesa zarządu PZU. Największy polski ubezpieczyciel jest strategicznym akcjonariuszem banku. Ma 20 proc udziałów w Pekao.

bDAVshAn

W krótkim komunikacie opublikowanym w nocy zarząd banku wyraził podziękowanie Pawłowi Surówce za pracę na rzecz Pekao oraz za wkład w jego rozwój.

Zobacz także: Ulga w podatkach, tańsze kredyty. Tak rząd pomaga firmom

Do zmian w PZU, które były katalizatorem kolejnych działań, doszło w marcu. Przy okazji publikacji rekordowych wyników finansowych ubezpieczyciela. Paweł Surówka na czele firmy stał przez 4 lata.

bDAVshAt

Przed PZU, gdzie wcześniej Surówka był szefem pionu inwestycji, zaliczył przygodę w innej spółce skarbu państwa - w PKO BP. Do stycznia 2016 roku był doradcą prezesa oraz dyrektorem bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej na Niemcy.

W latach 2013 - 2015 pełnił funkcję członka zarządu Boryszew SA i dyrektora biura ds. rozwoju sektora automotive. Odpowiadał tam m.in. za zarządzanie strategiczne, operacyjne i nadzór nad polityką budżetową sektora motoryzacyjnego. W latach 2007 - 2013 zajmował stanowisko doradcy finansowego w Bank of America Merrill Lynch.

Paweł Surówka jest absolwentem Université Paris I Panthéon Sorbonne oraz Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales (EHESS). Podstawowe studia ukończył na Ludwig Maximilian Universität (LMU) w Monachium.

bDAVshAu

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDAVshAO
ubezpieczenia
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(26)
kiwi
10 miesięcy temu
największym obecnie problemem jest ingerencja czynnika politycznego w spółki zależne skarbu państwa. niektórzy zarządzający tego nie wytrzymują, a uległym prezesom wydaje się że zawsze będą chronieni... popatrzcie na działalność sponsoringową, charytatywną, reklamową banków, Orlenu, PZU, KGHM (choćby ten ostatni numer z maseczkami), PGE, PGNiG... czy to działania adekwatne do wyników tych spółek i aktualnej sytuacji gospodarczej? co na to akcjonariusze (mniejszościowi)?
ZBYTKI
10 miesięcy temu
RADY NADZORCZE CIEPŁE POSADKI GNIAZDKA DLA KOLESI .mASZYNKI DO ROBIENIA MAMONY
ralf
10 miesięcy temu
Czemu ten zryty bank robi ksero dowodu osobistego przy każdej wypłacie w okienku? Terminale kart wyłączone tylko na dowód osobisty można wypłacić w Lublinie.
bDAVshAP
Bang bank
9 miesięcy temu
Dramat tego banku polega na tym że kupił go inwestor finansowy na polecenie cadyka z Nowogrodzkiej. Gdyby kupił go jakiś inwestor branżowy którego management ma pojęcie o nowoczesnej bankowości byłoby zapewne inaczej. Nic dziwnego że akcje po 5 dych.
jerz
9 miesięcy temu
Teraz spółki skarbu państwa to instytucje sponsorujące wszelkie poczynania partii i rządu bez względu na swoje wyniki.
...
Następna strona