Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Paweł Surówka odchodzi z Pekao. Sam złożył rezygnację

Bank Pekao chwilowo został bez przewodniczącego rady nadzorczej. Ze stanowiska zrezygnował Paweł Surówka - do niedawna prezes PZU.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Bank Pekao chwilowo został bez szefa rady nadzorczej. (Fot: Maria Bninska)

Paweł Surówka zrezygnował z przewodniczenia radzie nadzorczej Pekao - poinformował bank. Przestanie być także członkiem tego organu kontrolnego. Formalnie jednak do końca tygodnia pozostaje na stanowisku. Zmiany wchodzą w życie 20 kwietnia.

Jako przyczynę rezygnacji Paweł Surówka wskazał swoją wcześniejszą rezygnację z funkcji prezesa zarządu PZU. Największy polski ubezpieczyciel jest strategicznym akcjonariuszem banku. Ma 20 proc udziałów w Pekao.

W krótkim komunikacie opublikowanym w nocy zarząd banku wyraził podziękowanie Pawłowi Surówce za pracę na rzecz Pekao oraz za wkład w jego rozwój.

Ulga w podatkach, tańsze kredyty. Tak rząd pomaga firmom

Do zmian w PZU, które były katalizatorem kolejnych działań, doszło w marcu. Przy okazji publikacji rekordowych wyników finansowych ubezpieczyciela. Paweł Surówka na czele firmy stał przez 4 lata.

Przed PZU, gdzie wcześniej Surówka był szefem pionu inwestycji, zaliczył przygodę w innej spółce skarbu państwa - w PKO BP. Do stycznia 2016 roku był doradcą prezesa oraz dyrektorem bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej na Niemcy.

W latach 2013 - 2015 pełnił funkcję członka zarządu Boryszew SA i dyrektora biura ds. rozwoju sektora automotive. Odpowiadał tam m.in. za zarządzanie strategiczne, operacyjne i nadzór nad polityką budżetową sektora motoryzacyjnego. W latach 2007 - 2013 zajmował stanowisko doradcy finansowego w Bank of America Merrill Lynch.

Paweł Surówka jest absolwentem Université Paris I Panthéon Sorbonne oraz Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales (EHESS). Podstawowe studia ukończył na Ludwig Maximilian Universität (LMU) w Monachium.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: paweł surówka, pzu, ubezpieczenia, rada nadzorcza, kadry, wiadomości, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-04-2020

kiwinajwiększym obecnie problemem jest ingerencja czynnika politycznego w spółki zależne skarbu państwa. niektórzy zarządzający tego nie wytrzymują, a … Czytaj całość

16-04-2020

ZBYTKIRADY NADZORCZE CIEPŁE POSADKI GNIAZDKA DLA KOLESI .mASZYNKI DO ROBIENIA MAMONY

16-04-2020

ralfCzemu ten zryty bank robi ksero dowodu osobistego przy każdej wypłacie w okienku? Terminale kart wyłączone tylko na dowód osobisty można wypłacić w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (26)