Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Pekao wprost: chce więcej pieniędzy od klientów. Wzrosły opłaty i prowizje

127
Podziel się

Wyniki banków w pandemii ostro spadły. Negatywny wpływ COVID-19 rekompensują sobie np. opłatami i prowizjami. Pekao nie kryje, że będzie chciał większych wpływów z tego tytułu. Stawia sobie też za cel większą sprzedaż kredytów hipotecznych.

Pekao wprost: chce więcej pieniędzy od klientów. Wzrosły opłaty i prowizje
Pekao pokazał wyniki za 2020 rok i zdradził cele na kolejne 12 miesięcy. (money.pl, Rafał Parczewski)
bDSzxfKJ

Koronakryzys odmienił polską bankowość. Skończyła się era darmowego bankowania. Klienci przez ostatnie kilkanaście miesięcy dowiadywali się o obniżkach oprocentowania lokat czy nowych opłatach i prowizjach.

Te same procesy zachodzą w jednym z największych polskich banków Pekao. Co więcej, zarząd przy okazji czwartkowej publikacji wyników finansowych wskazał, że oczekuje kontynuacji wzrostowego trendu w przypadku wyników uzyskiwanych z opłat i prowizji.

Warto podkreślić, że nie musi to być jednoznaczne z kolejnymi zmianami w tabelach opłat i prowizji. Wiceprezes Tomasz Kubiak nie kryje, że liczy na większą aktywność transakcyjną klientów.

bDSzxfKL
Zobacz także: Znana sieć restauracji na krawędzi. "Kilka tygodni"

- Chcemy utrzymać na pewno rosnący trend w tej linii. To jest bardzo ważny czynnik, decydujący o zyskowności banku, więc na pewno będziemy się bardzo koncentrować na maksymalizacji transakcyjności z naszymi klientami - mówił Kubiak.

Tylko w czwartym kwartale Pekao na prowizjach zarobił 656 mln zł. To aż o 10 proc. więcej w porównaniu kwartał do kwartału. Bank podał, że wzrost ten jest efektem wyższych opłat za zarządzanie aktywami i usługi brokerskie, a także wyższych prowizji walutowych związanych ze wzrostem liczby transakcji w segmentach detalicznym i korporacyjnym.

bDSzxfKR

Opłatami i prowizjami banki nadrabiają gorsze wyniki na odsetkach, co wynika z drastycznych obniżek stóp procentowych w pierwszej połowie roku. Była to odpowiedź NBP na koronakryzys.

Więcej kredytów hipotecznych

Bank Pekao oczekuje też większej aktywności klientów w związku z kredytami hipotecznymi. W 2020 udzielił ich na kwotę ponad 8 mld zł. W 2021 ma być wyższa o kilka punktów procentowych.

bDSzxfKS

- Jesteśmy dużym bankiem uniwersalnym, w czołówce rynku jeśli chodzi o sprzedaż kredytów hipotecznych, więc na pewno będziemy rośli zgodnie z rynkiem lub lekko powyżej - ocenia Tomasz Kubiak.

- Planujemy być bankiem w pierwszej trójce, jeśli chodzi o sprzedaż kredytów hipotecznych. To poziom naszych ambicji - przyznaje.

Najnowsze dane prezentowane przez Pekao pokazują, że mniej więcej na 100 udzielanych kredytów w Polsce bank daje około 17.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSzxfLm
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(127)
Biba
2 miesiące temu
Aj tam narzekacie. Porównajcie warunki w innych bankach. Tutaj wystarczy wpływ 500 zł i jedna płatność kartą. No naprawdę mega komplikacja. No i karta kredytowa wystarczy jedna dowolna płatność i jest się zwolnionym z opłat a teraz popatrzcie do konkurencji i się może okazać że trzeba nieraz wydać 1000 żeby zwolnili z opłat. Polećcie lepszy bank
KOBIETKA
2 miesiące temu
ale bzdury piszecie Ten bank PEKAO z żubrem , mam w nim konto i bede miala , jedyny ktory dal mi bez poroblemu kredyt hipoteczny
Grzegorz
2 miesiące temu
Jak - Komu - Możesz przenieść konto do innego banku, jak Ci nie odpowiada. Ja, zostaję i wspieram nasz kapitał - Polski - Nie obcych !!!
bDSzxfLn
Leszek
2 miesiące temu
Wszystkie banki to robią, ale sensacja
fdev
2 miesiące temu
No to się pożegnamy.
...
Następna strona