Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Poczta Polska: Z eSkrzynki korzysta 5 tys. osób po miesiącu od startu usługi

2
Podziel się:

Z usługi odbioru listów poleconych w eSkrzynce Poczty Polskiej zaczęło korzystać 5 tys. osób w ciągu miesiąca od jej uruchomienia, podała Poczta Polska. Zamiast tradycyjnej papierowej przesyłki klienci otrzymują polecony w formie elektronicznej.

Poczta Polska: Z eSkrzynki korzysta 5 tys. osób po miesiącu od startu usługi
(NurPhoto via Getty Images)
bEsqmgER

Na wniosek klienta Poczta Polska przetwarza przesyłkę poleconą w formę dokumentu elektronicznego i udostępnia ją w eSkrzynce, która jest założona przy użyciu profilu zaufanego klienta. W eSkrzynce znajduje się zarówno zeskanowana koperta, jak i cała korespondencja. O nadejściu nowej korespondencji adresat jest informowany mailem. Oprócz dokumentu w formie elektronicznej Poczta Polska przesyła list na wskazany adres po miesiącu od jego zeskanowania, podano.

"eSkrzynka, wprowadzona przez Pocztę Polską przy współpracy Ministerstwa Cyfryzacji, była odpowiedzią na potrzebę ograniczania bezpośredniej obsługi interesantów w czasie pandemii. Usługa cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów, co potwierdza, że zarówno Poczta Polska, jak i Polacy są gotowi na rozwój usług cyfrowych. eDoręczenia ułatwią i przyspieszą komunikację między obywatelami i instytucjami państwowymi" - powiedział wiceprezes zarządu Poczty Polskiej ds. rozwoju Tomasz Janka, cytowany w komunikacie.

Przez pierwszy miesiąc od uruchomienia usługi eSkrzynkę założyło blisko 5 tys. osób. Co dziesiąty użytkownik otrzymał już swoją korespondencję w formie dokumentu elektronicznego. Należy pamiętać, że z usługi wyłączone są przesyłki wysyłane przez sądy i trybunały, prokuraturę oraz inne organy ścigania, a także komornika sądowego. Możliwość odbioru przesyłek poleconych w postaci elektronicznej Poczta Polska będzie świadczyć do 30 września br., wskazano również.

bEsqmgET

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników w całym kraju. Posiada największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju, obejmującą ponad 7,6 tys. placówek.

bEsqmgFu
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Mimi
rok temu
Zasłużyli widać. Proste. Nikt za darmo nie ma nic do zapłaty . Ale odkrycie...
500+
rok temu
500 e-abonentów dostało wezwania do zapłaty kary lub mandatu od Naczelnika US