Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

VWFS przekazał łącznie 310 samochodów w kontrakcie z PKP PLK

1
Podziel się:

Volkswagen Financial Services (VWFS) zakończył w czerwcu br. proces przekazywania 310 samochodów spółce PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach wygranego przetargu publicznego na wynajem długoterminowy pojazdów samochodowych, podał VWFS. Jest to kolejny duży kontrakt po wygranym w 2019 roku przetargu na 194 pojazdy realizowany dla tej spółki.

VWFS przekazał łącznie 310 samochodów w kontrakcie z PKP PLK

Rozstrzygnięty w ramach postępowania prawa zamówień publicznych kontrakt stanowi odnowienie dotychczasowych umów pomiędzy PKP PLK, a VWFS. Kontrakt został zawarty na usługę Full Service Leasing, czyli finansowanie samochodów leasingiem operacyjnym oraz ich pełną obsługę serwisową. Współpraca będzie trwała kolejnych 48 miesięcy, podano w komunikacie.

"Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. należy do kluczowych Klientów Volkswagen Financial Services. Dlatego ten kontrakt jest dla nas szczególnie ważny. Dodatkowo dużo satysfakcji daje nam fakt, że klient tak pozytywnie ocenia współpracę z VWFS. W kolejnych czterech latach również udowodnimy, że spełniamy najwyższe standardy usług CFM" - powiedział dyrektor zarządzający Biznesu Flotowego w Volkswagen Financial Services Daniel Trzaskowski, cytowany w komunikacie.

W ramach obsługi VWFS zapewni klientowi przeglądy i serwisowanie samochodów, likwidację szkód komunikacyjnych, Assistance i samochody zastępcze na terenie całego kraju, a także wymianę i przechowywanie opon.

"Zgodnie ze specyfikacją określoną przez PKP PLK S.A., Volkswagen Financial Services dostarczył klientowi 180 samochodów Volkswagen Transporter T6.1 oraz 130 Mitsubishi L200. Wydania pojazdów rozpoczęły się w marcu br. i trwały łącznie 3 miesiące" - wyjaśnił Trzaskowski.

Samochody trafiły do jednostek terenowych PKP PLK oraz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.

"Volkswagen Transporter T6.1 to samochód wielozadaniowy - oferuje wszystko, czego oczekiwać mogą pracownicy PKP PLK, czy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei" - dodał kierownik komunikacji marketingowej i PR Volkswagen Samochody Dostawcze Mikołaj Matuszewski.

Proces przekazywania samochodów użytkownikom został zorganizowany tak, aby w jednym miejscu mogli oni zwrócić pojazdy z zakończonej umowy i jednocześnie od razu odebrać nowe auta. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż w procedurach wymiany samochodów uwzględniono zachowanie szczególnych warunków sanitarnych w związku z epidemią COVID-19. Zapewnienie bezpiecznego procesu wymiany samochodów było potraktowane priorytetowo, podkreślono w materiale.

Volkswagen Financial Services oferuje pod jedną marką usługi finansowe związane z zakupem i eksploatacją samochodów dla klientów indywidualnych i biznesowych oraz ubezpieczenia i bankowość elektroniczną. Pod marką Volkswagen Financial Services działają w Polsce trzy spółki: Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce - usługi bankowe, Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce - leasing i mobilność, Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. - ubezpieczenia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Funkcjonarius...
3 lata temu
No niestety jestem funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei dostaliśmy te samochody idę samochody się do niczego nie nadają Przynajmniej dla Straży Ochrony Kolei nie są przystosowane żeby założyć światła uprzywilejowane nie mają możliwości przewozu prawidłowego osób L200 są bardzo ciasne samochody z całą oporządzeniem nie da się wejść lub wyjść z samochodu No i tak jak wspominałem samochody problem z założeniem szatę uprzywilejowanych gdyż Są własnością Volkswagena nie wolno żadnych dziur robić ani nic jest problem z założenia prawidłowych Zgodnie z rozporządzeniem szedł uprzywilejowanego Ale tak jest jak PLK robi przetarg i nie wie co potrzebuje i to nie jest żaden hate tylko to jest prawda Każdy funkcjonariusz który jest kierowcą potwierdzi to pojazdy T6 Volkswagen policyjne owszem są przystosowane wygodne samochody w sam raz do specyfikacji ich pracy nasza specyfikacja pracy wygląda niestety na terenie Leśnym gdzie te samochody w ogóle się nie sprawdzają i nie wolność nawet zarysować