Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Łukasz Pałka
|

Bumech zarobił znacznie mniej niż przed rokiem. Kurs akcji spada

0
Podziel się:

Spółka z branży górniczej podała wyniki za 2016 rok.

Bumech zarobił znacznie mniej niż przed rokiem. Kurs akcji spada
(Fotolia)

Spółka z branży górniczej Bumech zarobiła w 2016 r. 0,5 mln zł (zysk netto) wobec 6,93 mln zł rok wcześniej. Inwestorzy zareagowali na te doniesienia wyprzedażą akcji. Kurs spada w czwartek rano o ponad 2 proc.

Zysk operacyjny wyniósł 8,04 mln zł wobec 16,34 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 114,31 mln zł w 2016 r. wobec 121,06 mln zł rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2016 r. wyniósł 3,84 mln zł wobec 8,89 mln zł zysku rok wcześniej.

"Spółki z Grupy w 2016 i w 2017 roku podpisały umowy sprzedaży na rynku polskim na łączną kwotę netto przewyższającą 170 mln zł. To zaś z kolei pozwoli na utrzymanie i rozwój frontu robót, a tym samym na stopniowe odrabianie spadku przychodów i dochodów z 2016 roku" - napisał prezes Tomasz Sutkowski w liście do akcjonariuszy.

Bumech jest przedsiębiorstwem z branży maszynowej świadczącym usługi dla górnictwa. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2009 r.

O spółce było głośno w kwietniu. Jej notowania zostały zawieszone po tym, gdy Komisja Nadzoru Finansowego nabrała podejrzeń, że doszło do manipulacji kursem akcji spółki. Po rzekomym wejściu do spółki chińskiego inwestora China Coal Energy Company Limited kurs poszybował nawet o 50 proc. w górę. Później jednak okazało się, że o żadnym chińskim inwestorze nie ma mowy. Sprawę bada obecnie prokuratura.

Kurs akcji Bumechu od początku roku

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)