Notowania

Henryk Kania przejmie część Staropolskich Specjałów. Dostał zielone światło z UOKiK

Przejęcie zakładów mięsnych nastąpi w zamian za blisko 293 mln zł długów, jakie wystąpiły między stronami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ZM Henryk Kania, materiały prasowe)
Zakłady Mięsne Henryka Kanii powiększą się.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez ZM Henryk Kania części mienia Staropolskich Specjałów. Przejęcie zakładów mięsnych nastąpi w zamian za blisko 293 mln zł długów, jakie wystąpiły między stronami.

"UOKiK wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na nabyciu przez Zakłady Mięsne Henryk Kania części mienia Staropolskich Specjałów tj. przedsiębiorstwa obejmującego zakład przetwórstwa mięsnego wraz z magazynami, suszarniami i liniami pakującymi" - czytamy w komunikacie.

ZM Kania były kiedyś mniejszościowym udziałowcem Staropolskich Specjałów - jeszcze siedem lat temu miały 1 proc. kapitału. Od trzech lat kontrolę nad spółką z Goczałkowic-Zdroju przejęła jednak Anna Warzecha.

Urzędnicy nie dali na siebie długo czekać. W połowie października doszło bowiem do zawarcia przedwstępnej umowy między stronami, na mocy której miało dojść do przeniesienia przedsiębiorstwa Staropolskie Specjały na ZM Henryk Kania w celu zwolnienia pierwszej ze spółek z długu względem kontrahenta.

*Jakiej jakości mięso serwują nam sklepy? *

Wartość nabywanego przez Henryka Kanię przedsiębiorstwa oszacowana została na 293 mln zł. Warunkiem zawarcia umowy była właśnie zgoda UOKiK.

Zatrudniająca obecnie 276 osób firma Staropolskie Specjały radziła sobie ostatnio całkiem dobrze. Produkowała 18 tys. ton wędlin rocznie w zakładzie o dużej wydajności, a w ciągu dziesięciu lat tylko raz nie miała zysków. W pierwszym półroczu zarobiła na czysto 7,4 mln zł. Głównym odbiorcą produktów były ZM Kania.

ZM Henryk Kania to z kolei wiodący producent wyrobów wędliniarskich oraz mięsa konfekcjonowanego w Polsce. Firma została założona w 1990 roku. Głównymi odbiorcami jej produktów są sieci handlowe w kraju i za granicą.

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-11-2017

kol90Obecnie w naszym kraju w sklepie już nie kupi dobrej wędliny o takim smaku jakim była jeszcze w latach 90-tych. Wina jest w zachodniej technologi i … Czytaj całość

29-11-2017

Pl45.Dziękuję nie jadam ! Polskie wędliny to niejadalne dziadostwo zwłaszcza masowej produkcji których nawet mój pies nie chce ruszyć !

30-11-2017

WODNIKKTO KUPUJE WĘDLINY Z TAK DUŻYCH MASARNI ?. ZAPEWNIE CI CO NIE ZNAJĄ SMAKU I JAKOŚCI DAWNYCH RODEM Z PRL-u WĘDLIN.

Rozwiń komentarze (22)