Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stopy procentowe w strefie euro. Jest decyzja

0
Podziel się:

EBC na ostatnim w tym roku decyzyjnym posiedzeniu zdecydował o pozostawieniu stóp procentowych w Eurolandzie bez zmian.

Stopy procentowe w strefie euro. Jest decyzja
(JT/CC2.0/Flicr.com)

Europejski Bank Centralny na ostatnim w tym roku decyzyjnym posiedzeniu pozostawił stopy procentowe w Eurolandzie bez zmian.

Decyzja jest zgodna z wcześniejszymi oczekiwaniami ekonomistów. Przed nami jeszcze konferencja szefa EBC Mario Draghi'ego, na której dowiemy się, czy bank centralny strefy euro zdecydował się na dodatkowe wsparcie europejskiej gospodarki w postaci skupu obligacji skarbowych.

Stopy procentowe w strefie euro są obecnie na rekordowo niskim poziomie. Po wrześniowym cięciu stopa referencyjna wynosi 0,05 procent, stopa oprocentowania depozytów minus 0,2 proc., a stopa kredytowa 0,3 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Największe banki mają nowego nadzorcę Centralny europejski nadzór ma pomóc w odbudowie reputacji banków, ale przede wszystkim nie dopuścić do powtórki z kryzysu.
EBC nieoczekiwanie tnie stopy procentowe. Jest nowy rekord To nie koniec wsparcia dla systemu bankowego strefy euro. Mario Draghi ogłosił dodruk pieniędzy.
Jest decyzja w sprawie stóp w strefie euro Na godzinę 14:30 zapowiedziana jest konferencja prasowa Mario Draghi'ego, szefa banku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)