Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

80 mln zł na szefa kancelarii premiera. "To pieniądze na telefon"

Poza budżet rząd PiS wypchnął już setki miliardów złotych. Paweł Wojciechowski, były minister finansów, a obecnie przewodniczący Rady Programowej Instytutu Finansów Publicznych przekonywał w programie Money.pl, że takie postępowanie rodzi dwa problemy. Jeden to niegospodarność, bo koszty obsługi długu w funduszach pozabudżetowych są droższe od obligacji skarbowych o ok. 1 mld zł. Drugi kłopot, to że są to "pieniądze na telefon". Premier mailem może dowolnie zmienić plan wydatkowy takiego funduszu i nikt nie ma nad tym kontroli. - W funduszu covidowym w BGK nie ma już covid-a. Są za to np. wydatki na szefa kancelarii premiera w postaci 80 mln zł. Co to są za pieniądze? Na co są wydawane? Tego nie wiemy. Być może po naszym programie je skreślą - argumentował Wojciechowski.

0
0
136
Podziel się
Komentarze (136)
zobacz więcej komentarzy (136)
KOMENTARZE
(136)
Toja
8 godz. temu
Oni się nawet nie kryją z tym rozdawaniem pieniędzy znajomym.
Bynduszy Arcy...
18 godz. temu
Ile ja mam do was empatii to wy nawet nie możecie zrozumieć moi Mili
Tusk wygra!
23 godz. temu
Tu by się przydała gilotyna jak za Rewolucji Francuskiej cały PiS do ścięcia. Publiczne egzekucje na Placu Piłsudskiego przy pomniku kaczora i schodach do nieba
WyborcyPO
wczoraj
Gdy nasz przeszły niedoszły premier znowu nim zostanie, to obiecuje że nie tylko on sam ale i nikt w jego kancelarii nigdy, nigdzie i do nikogo nie będzie dzwonił, ale w ogóle nic nie będzie robił!
oo7
wczoraj
A na podwyżki dla pracowników cywilnych Policji nie ma, a to taka sama kwota na cały kraj! pisowcy głosują przeciw a taki kołnierzyk z kprmu wydaje tyle na waciki? Wstyd!!!
...
Następna strona