Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

A2 do granicy z Białorusią. Końcowe 32 km autostrady za 1,5 mld zł

56
Podziel się:

- Udostępnienie kierowcom całej autostrady A2 nie jest już nierealnym wymysłem, ale kwestią kilku najbliższych lat - skomentował wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz. Przygotowania do budowy kolejnego fragmentu autostrady właśnie się rozpoczęły.

A2 do granicy z Białorusią. Końcowe 32 km autostrady za 1,5 mld zł
(GDDKiA, GDDKiA)
bEDKatZx

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na opracowanie koncepcji programowej dla autostrady A2 od Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią w Terespolu - podało Ministerstwo Infrastruktury. Oznacza to, że obecnie wszystkie odcinki autostrady A2 na wschód od Warszawy są już w realizacji lub w przygotowaniu, podkreśla resort.

Wykonawcą umowy o wartości 5,7 mln zł jest firma Multiconsult Polska. Dokumentacja, zawierająca m.in. uszczegółowienia techniczne wskazane w decyzji środowiskowej oraz wyniki badań geologicznych, powinna zostać opracowana w ciągu 11 miesięcy, podaje GDDKiA.

bEDKatZz

Autostrada A2 pomiędzy Białą Podlaską a Terespolem o długości 32 km będzie przebiegać na północ od obecnej drogi krajowej nr 2. Droga będzie posiadała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Powstanie też jeden węzeł drogowy Dobryń.

Zobacz także: "Żółte kamizelki" na A2. "PiS rozochocił różne grupy do strajków"

- Ogłoszenie przetargu na realizację tego odcinka A2 w systemie 'projektuj i buduj' jest planowane w 2020 r. pod warunkiem zapewnienia środków z Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywa do 2025 r.), a jego zakończenie w 2024 r. Całkowity koszt realizacji inwestycji jest szacowany na blisko 1,5 mld zł - informuje resort.

bEDKatZF

Obecnie w realizacji znajdują się dwa odcinki autostrady A2 na wschód od Warszawy, od węzła Lubelska do obwodnicy Mińska Mazowieckiego, o łącznej długości 14,8 km. Obydwa fragmenty powinny zostać oddane do użytku w 2020 r., przypomina MI. Po dzisiejszym podpisaniu umowy prace przygotowawcze toczą się dla 133 km tej drogi na wschód od Mińska Maz. Cała autostrada A2 powinna być gotowa w 2024 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDKauaa
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(56)
jestem zachwy...
3 lata temu
No nareszcie !!! Będę mógł śmigać z prędkością 60km/h swą furmanką, a koń będzie mógł wykazać wysokie umiejętności biegu długodystansowego i wytrzymałości w atrakcyjnych warunkach drogowych. Nawet bat nie będzie przydatny, bo kiedy koń ujrzy tak szeroką i dłuuuuugą przestrzeń, wrzuci piątkę i fruuuuuuuuu ku przodowi, a wiatr będzie tarmosił jego grzywę. Ależ będzie jazda, bez trzymanki, ale nie z górki!
senior
3 lata temu
Ulica Marsa i Żołnierska w stolicy buduje się już około dziesięciu lat i końca nie widać.
jaca
3 lata temu
dzięki ci kaczyński...teraz czołgi z Białorusi i wojska szybciej będą mogły się przemieszczać na zachód...
bEDKauab
Realista
3 lata temu
Jeszcze tak 10 autostrad północ południe, 10 autostrad wschód zachód i możemy prowadzić ekspansję gospodarczą na zewnątrz by zdominować Europę
Kargul
3 lata temu
Może władza zmieni się i zaczniemy robić normalne -dobre interesy ze wschodnimi sąsiadami.
...
Następna strona