Notowania

budownictwo
12.01.2019 10:51

A2 do granicy z Białorusią. Końcowe 32 km autostrady za 1,5 mld zł

- Udostępnienie kierowcom całej autostrady A2 nie jest już nierealnym wymysłem, ale kwestią kilku najbliższych lat - skomentował wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz. Przygotowania do budowy kolejnego fragmentu autostrady właśnie się rozpoczęły.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
(Fot: GDDKiA)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na opracowanie koncepcji programowej dla autostrady A2 od Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią w Terespolu - podało Ministerstwo Infrastruktury. Oznacza to, że obecnie wszystkie odcinki autostrady A2 na wschód od Warszawy są już w realizacji lub w przygotowaniu, podkreśla resort.

Wykonawcą umowy o wartości 5,7 mln zł jest firma Multiconsult Polska. Dokumentacja, zawierająca m.in. uszczegółowienia techniczne wskazane w decyzji środowiskowej oraz wyniki badań geologicznych, powinna zostać opracowana w ciągu 11 miesięcy, podaje GDDKiA.

Autostrada A2 pomiędzy Białą Podlaską a Terespolem o długości 32 km będzie przebiegać na północ od obecnej drogi krajowej nr 2. Droga będzie posiadała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Powstanie też jeden węzeł drogowy Dobryń.

"Żółte kamizelki" na A2. "PiS rozochocił różne grupy do strajków"

- Ogłoszenie przetargu na realizację tego odcinka A2 w systemie 'projektuj i buduj' jest planowane w 2020 r. pod warunkiem zapewnienia środków z Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywa do 2025 r.), a jego zakończenie w 2024 r. Całkowity koszt realizacji inwestycji jest szacowany na blisko 1,5 mld zł - informuje resort.

Obecnie w realizacji znajdują się dwa odcinki autostrady A2 na wschód od Warszawy, od węzła Lubelska do obwodnicy Mińska Mazowieckiego, o łącznej długości 14,8 km. Obydwa fragmenty powinny zostać oddane do użytku w 2020 r., przypomina MI. Po dzisiejszym podpisaniu umowy prace przygotowawcze toczą się dla 133 km tej drogi na wschód od Mińska Maz. Cała autostrada A2 powinna być gotowa w 2024 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
 

Tagi: budownictwo, nieruchomości, a2, drogi w polsce, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-01-2019

AsaDobra wiadomość. A w komentarz wieczni malkonteneci. Brak autostrad - wstyd, budujemy - źle, istniejące - zaciasne. Typowe szczekanie PRLowych … Czytaj całość

12-01-2019

wPiS gDZIEa potrzebne te ostatnie kilometry z białorusiom wsiom - jak świni siodło - rybie ręcznik - albo koniom dyrektor PiSu w stadninie

12-01-2019

Jc1234Tyle ze to nie jest już autostrada a survival drogowy. Podmiejskie drogi są bezpieczniejsze od tego horroru. Nie jeżdżę juz tamtędy wole spokojne … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (56)