Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Baner na gmachu NBP. Prof. Marek Belka do prezesa Glapińskiego: mniej żartów, więcej kompetencji ekonomicznej

Na gmachu NBP przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie zamontowany został gigantyczny baner, na którym wskazano, dlaczego w Polsce mamy tak wysokie ceny. - To jest wyraz pewnej rozpaczy. Szczególnie w Warszawie taka nachalna propaganda wywołuje uśmiech i politowanie - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Marek Belka, były premier, były szef NBP, europoseł. – Pan prezes NBP powinien komunikować się ze społeczeństwem za pośrednictwem swoich comiesięcznych konferencji prasowych. Mniej żartów, mniej propagandy, a więcej konkretów i ekonomicznej kompetencji. Główną przyczyną inflacji jest polityka pieniężna NBP i budżetowa rządu. Pandemia i jej skutki – to przyczyna nr 2, a wojna to zdecydowanie nr 3. Wpływ wojny to przyczyna, której teraz właściwie już nie ma. Ceny surowców są niższe niż w momencie ataku Rosji na Ukrainę. Przekaz NBP dotyczący "wpisywania się w narrację Kremla" budzi politowanie – uważa prof. Belka.

0
0
64
Podziel się
Komentarze (64)
zobacz więcej komentarzy (64)
KOMENTARZE
(64)
wacek
2 tyg. temu
tj gamoń :)) ale na stndapera sie nadaje
Adam N 1973
2 tyg. temu
Panie Belka (do tytułu profesora stracił Pan prawo za swoje wypowiedzi sprzeczne z etyką naukowca), według Pana Platforma ma prawo kłamać na swoich banerach i w mainstreamie, natomiast PiS nie wolno przedstawiać prawdy?
wrona
2 tyg. temu
co ma oznaczać ten gest ????????????????????.Daje dużo do myślenia .
Johny
2 tyg. temu
Widzać sami nie wierzą w to, że my wierzymy w te ich bajki - dlatego taki wielki ten baner , by nas na wszelkie sposoby przekonywać
ech...
2 tyg. temu
Glapa jest już na tym płaskowyżu czy nie? Wstyd, ogromny wstyd, że mamy takiego tuka na tak ważnym stanowisku. Czym sobie na to zasłużyliśmy? Tym, że pozwoliliśmy aby 30% ze 100% narodu zadecydowała za pozostałych o dopuszczeniu tej bandy do władzy? Stańczyk się z nas śmieje.
...
Następna strona