Trwa ładowanie...
bDnRPfNN

Notowania

Przejdź na

Budowa Baltic Pipe. "Bez tej inwestycji będzie duża luka w dostawach gazu"

- Zużycie krajowe jest na poziomie 18-19 mld m3, krajowe wydobycie wynosi 4-5 mld. Jeśli nie wybudujemy Baltic Pipe, to braki wynosić będzie 10 mln m3 gazu. To czarny scenariusz, który – mamy nadzieję – nie wydarzy się - mówił w programie "Money. To się liczy" Piotr Gwizd, prezes Polmax SA. Baltic Pipe ma przesyłać gaz ze Skandynawii przez Polskę do innych krajów. Jest jedną z największych i najdroższych inwestycji krajowych. - Budowniczych do części naziemnych wyłaniamy na podstawie regulaminu. Pozwala to wybrać dowolnego oferenta. W tym momencie jest ich bardzo wielu, to elita firm na rynku gazowym. Jest w czym wybierać – dodał.

49 reakcji
4
18
27
Podziel się
Komentarze (27)
14-09-2020
bacATrzeba się było dołączyć do North Streamgłup Ki.
zobacz więcej komentarzy (27)
bDnRPfNZ
KOMENTARZE
(27)
bacA
3 miesiące temu
Trzeba się było dołączyć do North Streamgłup Ki.
to wyglada
3 miesiące temu
że polmax robi sobie reklam.
Ciekawy
3 miesiące temu
A kto zbuduje podmorską część pod Morzem Północnym?
bDnRPfOr
Leyor
3 miesiące temu
Rosja zaproponowała dołączenie się Polski do Nord Stream 2. Wylot byłby koło Rewala. Ale PiS i Prezydent L. Kaczyński nie pozwolili na to co było najtańsze dla Polaków
JerzyKl
3 miesiące temu
BBBBBBUUUUUHHHHAAAAA!!!! Było się dogadać z Rosjanami i ustalić normalną cenę gazu. To własnie po to budowany jest NS 2 by Niemcy nie musiały robić takie bezsensowne inwestycje w innych kierunkach. Wystarczyłoby się podpiąć do końcówki NS 2 w Niemczech i mamy gazu do oporu. Ale my musimy kupować droższy gaz bo takie są wieloletnie umowy z prywatnymi dostawcami zza oceanu.
...
Następna strona