Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budowa Baltic Pipe. "Bez tej inwestycji będzie duża luka w dostawach gazu"

- Zużycie krajowe jest na poziomie 18-19 mld m3, krajowe wydobycie wynosi 4-5 mld. Jeśli nie wybudujemy Baltic Pipe, to braki wynosić będą 10 mln m3 gazu. To czarny scenariusz, który – mamy nadzieję – nie wydarzy się - mówił w programie "Money. To się liczy" Piotr Gwizd, prezes Polmax SA. Baltic Pipe ma przesyłać gaz ze Skandynawii przez Polskę do innych krajów. Jest jedną z największych i najdroższych inwestycji krajowych. - Budowniczych do części naziemnych wyłaniamy na podstawie regulaminu. Pozwala to wybrać dowolnego oferenta. W tym momencie jest ich bardzo wielu, to elita firm na rynku gazowym. Jest w czym wybierać – dodał.

07-09-2020
0
0
27
Podziel się
Komentarze (27)
zobacz więcej komentarzy (27)
KOMENTARZE
(27)
PomyslciePola...
3 lata temu
Ile zaplaca ludobojcy ukraińscy ?! O tym jakiś nie słychać żeby ktokolwiek mówił czy pisał !! A wiemy ,przynajmniej ja wiem ,że tym smieciom ludobójcom ukraińskim ,my Polacy będziemy płacić za nich ze swoich pieniędzy ! Taka jest prawda ! Tak jak teraz ,przecież oni mają gaz od nas ,Polaków i to za darmo !! A my ,płacimy olbrzymie pieniądze ,pomyslcie trochę ludzie .
Richardson
3 lata temu
No a gdzie te lupki ??? Przeciez mialy byc wybawieniem, jezeli chodzi o gaz. Ponadto przyjaciel zza oceanu mial ciurkiem dostarczac gaz skroplony.
puciopucio
3 lata temu
I pomyśleć że można było przyłączyć się do North Stream, była ta propozycja. Może warto przypomnieć kto wtedy był zdecydowanym przeciwnikiem tego rozwiązania.
realist
3 lata temu
Ciekawe co na to Unia i USA. Bo jeśli rosyjsko-niemiecki gazociąg pod Bałtykiem oprotestowali, to wyobrażam sobie jakie będą protesty przy tym polskim.
to ja #
3 lata temu
Tak i popieram pomysl aby brac gaz z innych krajow, mysle ze nie po to sie buduje Nord Stream, aby Polsce i innym niewygodnym krajom dla Rosji, nie dac gazu a jesli juz to za wyzsza cene i niewazne czy wykorzystaja czy nie to trzeba za limit okreslony przez dostawce placic jak za zboze
...
Następna strona