Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Budowa dróg. Umowy ws. trasy S12 podpisane

2
Podziel się

Umowy dotyczące trasy S12 na odcinku Piaski–Dorohusk zostały podpisane - informuje Ministerstwo Infrastruktury. Wykonawca ma 23 miesiące na realizację zadania.

Dwie umowy dot. budowy trasy S12 zostały podpisane
Dwie umowy dot. budowy trasy S12 zostały podpisane (GDDKiA, GDDKiA)
bEqjTSHV

W poniedziałek w Chełmie, w obecności wicemarszałek Sejmu Beaty Mazurek oraz ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, przedstawiciele GDDKiA podpisali dwie umowy na wykonanie koncepcji programowej trasy S12, która połączy Piaski z Dorohuskiem.

Pierwsza umowa dotyczy fragmentu trasy S12 od miejscowości Piaski do węzła Chełm Zachód, o długości 34,6 km. Druga - od węzła Chełm Wschód do Dorohuska - ten odcinek mierzy 23 km.

bEqjTSHX

To oznacza wszczęcie prac nad dokumentacją całego odcinka drogi ekspresowej S12, od miejscowości Piaski (k. Lublina) do granicy z Ukrainą w Dorohusku, o łącznej długości 75 km.

Zobacz także: Zobacz też: Jak pozyskać klienta w internecie

- Budowa drogi ekspresowej S12 pozwoli na jeszcze lepszą integrację systemu komunikacyjnego Polski. Trasa ta będzie jednocześnie stanowiła połączenie międzynarodowej trasy Via Carpatia z Ukrainą i przyczyni się do rozwoju gospodarczego Europy Środkowo-Wschodniej – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

bEqjTSId

Blisko 9,7 mln złotych pochłonie opracowanie dokumentacji, która pozwoli ustalić ostatenczy wariant techniczny oraz przeprowadzić "rozpoznanie podłoża gruntowego" - infromuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Wykonawcą obu umów została firma TPF. Na realizację zadania ma 23 miesiące.

bEqjTSIe

Założenia umowy

Zgodnie z podpisanymi umowami, projektanci przygotują analizy i prognozy ruchu, opracowania geodezyjne i kartograficzne dla celów projektowania dróg, a także opracowania geologiczno-inżynierskie, hydrogeologiczne, geotechniczne i hydrologiczno-hydrauliczne. Efekty ich pracy posłużą też do opracowania dokumentacji przetargowej na wyłonienie wykonawcy inwestycji w trybie "projektuj i buduj".

Niezmienny będzie przebieg trasy S12 na odcinku Piaski-Dorohusk. Został ustalony decyzją środowiskową. To do projektantów należy teraz przygotowanie propozycji rozwiązań obsługi ruchu lokalnego, dojazdów do pól i posesji.

bEqjTSIf

Z mieszkańcami tych terenów będą prowadzone spotkania informacyjne, na nich projektanci będą prezentować proponowane rozwiązania. W czasie tych spotkań mieszkańcy będą mogli zgłaszać ewentualne uwagi do projektu trasy S12.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqjTSIy
infrastruktura
gospodarka
KOMENTARZE
(2)
EOP
rok temu
A co z S12 między Piotrkowem Tryb. a Opocznem?
zem
2 lata temu
przez ponad trzy lata podpisali jedna umowę na budowe małej druzki,a robią szum jak by to było 1000 km autostrady.