Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny paliw. Tankuj póki czas. Po weekendzie ceny na stacjach wzrosną

42
Podziel się

Analitycy BM Reflex przekonują, że od poniedziałku przy dystrybutorach mogą nas przywitać wyższe ceny. Szoku nie będzie, ale jak chcesz oszczędzić nawet do 8 gr. na litrze zatankuj przed poniedziałkiem.

W przyszłym tygodniu ceny rusza w górę.
W przyszłym tygodniu ceny rusza w górę. (Getty Images)
bEqWFHAR

Jak przekonują analitycy BM Reflex, w porównaniu do cen sprzed tygodnia już dziś obserwujemy w Polsce wzrost średnich poziomów cen benzyn o około 3 gr na litrze.

Bronią się jeszcze średnie ceny diesla i LPG, które pozostają na poziomie sprzed tygodnia.

"Szczegółowa analiza cen pokazała jednak, że na niektórych stacjach w ciągu tygodnia paliwa podrożały nawet o kilkanaście groszy na litrze lub więcej. Są jeszcze jednak stacje, gdzie kierowcy mogli zatankować taniej niż przed tygodniem" - przekonują eksperci w komentarzu.

bEqWFHAT

Niestety z uwagi na, jak przekonuje BM Reflex, dość trwałą zmianę sytuacji na rynku hurtowym, gdzie ceny rosną, w następnym tygodniu również i na stacjach ceny pójdą w górę.

Najbardziej prawdopodobny dla analityków poziom podwyżek nie powala. Drożej może się zrobić w przedziale 4 - 8 groszy na litrze. Takie jednak drobne podwyżki tydzień do tygodnia sprawić mogą, że o tankowaniu za mniej niż 4 zł, będziemy musieli zapomnieć.

Oczywiście niskie ceny cieszyły i cieszą, ale trzeba pamiętać, jak przekonywał dr Jakub Bogucki, analityk rynku paliw e-petrol.pl, w dobie pandemii koronawirusa cierpi na niskim popycie na paliwo polska gospodarka.

- Wielu Polaków nie tankuje samochodów, bo zostaje w domu. A co za tym idzie, do budżetu wpływa mniej podatków - mówił Jakub Bogucki.

bEqWFHAZ

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEqWFHBu
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(42)
maja
rok temu
W Bydgoszczy no Orlen nigdy nie spadło poniżej 4.05 a w tym tygodniu w 3 dni podnieśli o 12 groszy do 4.17 za ON i PB
ni rizumuje c...
rok temu
ropa na zerze a u nas drożeje? a co już mamy ruch jak przed?
bojko
rok temu
koronawirus już nam nie straszny
bEqWFHBv
mieciu
rok temu
good news
bla vs bla
rok temu
nie zdążyło potanieć a już drożeje hehe its radiculus suoerb take away and look where is your happines ser
...
Następna strona