Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny szaleją. "To efekt tzw. niewidzialnej ręki rynku"

Na całym świecie rosną ceny produkcji i transportu. - Zakłócenia, które następują w konsekwencji zamykania fabryk i portów sprawiają, że wygrywa ten, który więcej zapłaci. Drugi element, to deficyt kontenerowy, z którym mierzyliśmy się dwa lata temu. To miało znaczący wpływ na ceny. Taki wpływ mają też ceny paliwa i surowców, bo droższe są metale, z których zbudowane są kontenery. W konsekwencji wpływa to na wzrost cen frachtu - powiedział w programie "Money. To się Liczy" Igor matus, członek zarządu grupy CCC. - Ja osobiście nie widzę uzasadnienia, które przekładałoby się na tak duży wzrost cen - dodał.

0
0
9
Podziel się
Komentarze (9)
zobacz więcej komentarzy (9)
KOMENTARZE
(9)
cczzxx
miesiąc temu
Obejrzyjcie film pt. Dlaczego Polska jest biedna.Dr Dylewskiego.Niemcy tam pokazane są jako początkowo wielcy biedacy ale stawiając na własny przemysł i rodziny wyszły mimo 2 wojen na potęgę eksportu.Płace są tam 8 x wyższe.
logiczny
miesiąc temu
Koszerne dramaty na zamówienie ale to nie wystarczy aby zutylizowac pusty dodruk dlatego muszą pojawić się kolejne tokeny np. Musk,Bazoz itp. a później nastąpi na chwilkę zanik napięcia! 😂
jacku
miesiąc temu
@ojoj Wzrost cen w Chinach powoduje Glapiński, idiotów nie sieją
jacku
miesiąc temu
@ojoj Wzrost cen w Chinach powoduje Glapiński, idiotów nie sieją
Rex
miesiąc temu
Czyli "wolna amerykanka", jak za Balcerowicza 30 lat temu.Inflacja, raz nakrecona jest trudna do powsyrzymania. Jej zduszenie wymaga oszczednosci i wyrzeczen.