Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

Czarna seria w kopalniach JSW. Spółka liczy straty. "O 400 tys. ton węgla mniej"

8
Podziel się:

Wypadki w kopalniach Pniówek i Zofiówka wpłyną na zmniejszenie produkcji węgla o około 400 tys. ton do końca tego roku – szacuje Jastrzębska Spółka Węglowa. 20 kwietnia w kopalni Pniówek w Pawłowicach doszło do wybuchów metanu. W wyniku katastrofy śmierć poniosło 9 osób. 7 osób dotąd nie odnaleziono. Trzy dni później doszło do kolejnej katastrofy w innej kopalni JSW – pobliskiej Zofiówce. Zginęło 10 pracowników

Czarna seria w kopalniach JSW. Spółka liczy straty. "O 400 tys. ton węgla mniej"
W wypadkach w kopalniach Pniówek i Zofiówka zginęło 19 górników, 7 osób nie odnaleziono (PAP, Zbigniew Meissner)

Spółka poinformowała w komunikacie, że na podstawie decyzji dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku ruch zakładu górniczego Zofiówka został wstrzymany w obszarze wystąpienia wstrząsu.

Z kolei w kopalni Pniówek ze względów bezpieczeństwa został otamowany rejon, w którym doszło do wybuchów metanu. Jak podkreślono, obecnie nie można określić czasu otamowania tego rejonu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pomoc dla górnictwa. "Unia Europejska nie powinna tego blokować

Jak podano w komunikacie, według wstępnych szacunków, wypadki w obu kopalniach wpłyną na zmniejszenie produkcji węgla łącznie o około 400 tys. ton do końca tego roku. "Na dzień sporządzenia niniejszego raportu nie jest możliwy do określenia pełny wpływ na perspektywy spółki i jej grupy w przyszłości" - dodano.

Dwie górnicze tragedie

20 kwietnia w należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni Pniówek w Pawłowicach doszło do wybuchów metanu. W wyniku katastrofy śmierć poniosło 9 osób. 7 osób dotąd nie odnaleziono.

Trzy dni po wypadku w Pniówku, w sobotę 23 kwietnia, doszło do kolejnej katastrofy w innej kopalni JSW – pobliskiej Zofiówce. Na skutek wstrząsu i wypływu metanu zginęło 10 pracowników. Ostatnią ofiarę wydobyto na powierzchnię w środę, po czterech dobach akcji ratowniczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
jacku
2 miesiące temu
Co tam,że zginęło 26 osób dla liberałów liczy się tylko kasa
Rkk
2 miesiące temu
Ludzie zginęli a oni liczą że węgla mniej będzie. Kiedy ta zacofana polska zacznie iść w stronę nowoczesnych źródeł energii
ch-4
2 miesiące temu
A Szydło co ma do powiedzenia i Duda Opaczność to za mało
RADNIK
2 miesiące temu
CO NA TO RZĄD CICHO SIEDZĄ CHCIELI WĘGLA
gwarek
2 miesiące temu
Kopalnia "Krupiński" w Suszcu, pow. Pszczyna - najnowocześniejsza kopalnia w Polsce. Została celowo zniszczona i zasypana. Kto o tym zdecydował? I kiedy za to odpowie z pełną surowością prawa?