Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Materiał sponsorowany przez InternetowyKantor.pl

Dlaczego nie powinieneś wymieniać waluty w kantorze lotniskowym?

Podziel się:

Planując wakacje, wyjazd służbowy czy inny pobyt za granicą, zdarza się czasem, że zapominamy o wymianie waluty lub nie mamy gotówki w portfelu. W takiej sytuacji wielu z nas rozważa skorzystanie z kantorów na lotniskach lub przy granicy. Jednak warto zastanowić się, czy to naprawdę najlepsza opcja, ponieważ pośpiech w tym przypadku może skutkować znacznym przepłaceniem.

Dlaczego nie powinieneś wymieniać waluty w kantorze lotniskowym?
(materiały partnera)

Wymiana waluty na lotnisku

Kantory na lotniskach i przy granicy mogą być często odbierane jako ostateczne rozwiązanie dla podróżujących, którzy nie zadbali wcześniej o wymianę waluty. Motywacją do skorzystania z ich usług jest często brak pewności co do możliwości wymiany polskiego złotego za granicą. Niemniej jednak podróżujący, nieświadomi alternatywnych opcji, decydują się na wymianę waluty na lotnisku, co często skutkuje korzystaniem z niekorzystnych kursów.

Kursy walut na lotnisku

Koszty na lotniskach są zawsze wyższe i to nie dotyczy tylko kantorów. Cała działalność na terenie lotniska wiąże się z większymi kosztami, co skutkuje koniecznością ustanowienia marż na wyższych poziomach przez przedsiębiorców. W przypadku kantorów na lotnisku koszty są odzwierciedlone przez spread walutowy, czyli różnicę między kursem kupna a sprzedaży waluty. Właśnie na spreadzie walutowym zarabiają kantory. W sytuacji, gdy podróżni są pod presją czasu, często nie mają możliwości porównywania kursów walut z alternatywnymi opcjami, takimi jak internetowe kantory czy bankomaty na lotnisku. Jednak dzisiaj gotówka nie jest niezbędna. Praktycznie w większości miejsc na świecie znajdziemy bankomat, dzięki czemu nie okaże się, że po wylądowaniu w miejscu docelowym pozostaniemy bez pieniędzy.

Jak unikać przepłacania przy wymianie walut?

Bieżąca sytuacja gospodarcza, w tym inflacja, nie sprzyja niskim cenom. Warto pamiętać, że kurs złotówki jest aktualnie niższy niż kilka lat temu. Chociaż obecnie sytuacja w miarę ustabilizowała się, eksperci przewidują, że powrót kursów walut do poziomów sprzed pandemii może jeszcze potrwać. Wzrost kursów oznacza większe koszty podróży zagranicznej, dlatego przed wymianą waluty zaleca się porównanie kilku ofert. Przykładowo w InternetowyKantor.pl wymienimy walutę z o wiele niższym spreadem, co sprawia, że w serwisie znajdziemy korzystniejszy kurs waluty niż w kantorze stacjonarnym czy w banku. Atrakcyjne kursy dostępne są online, co pozwala na dokonanie wymiany nawet w ostatniej chwili z dowolnego miejsca na świecie i bez konieczności poszukiwania stacjonarnego kantoru.

Autor: Marta Przewoźna - Communications Manager w InternetowyKantor.pl

Materiał sponsorowany przez InternetowyKantor.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl