Notowania

Dzika reprywatyzacja. Ruszył proces, na ławie oskarżonych znany handlarz roszczeń

Przed Sądem Okręgowym w Warszawie ruszył proces dotyczący tzw. dzikiej reprywatyzacji stołecznych nieruchomości. Na ławie oskarżonych zasiadło siedem osób, w tym znany handlarz roszczeń Maciej M. Szkody, które wyrządzili, szacowane są na 300 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Sąd Okręgowy w Warszawie. Ruszył proces dot. "dzikiej reprywatyzacji" w stolicy (Fot: PAP/Paweł Supernak)

Prokuratura twierdzi, że działania oskarżonych miały na celu przejęcie praw do warszawskich nieruchomości przez tzw. handlarzy roszczeniami - Macieja M. i jego syna Maksymiliana M.

Robert Nowaczyk przed Komisją Weryfikacyjną
Srebrna 16 i Komisja Weryfikacyjna. Rekin reprywatyzacji mówi o działce spółki Srebrna

"Czyny te były popełnione w latach 2010-2015. Dotyczą one, gdy chodzi o wątek reprywatyzacyjny, adresów przy ulicach: Siennej 29, Twardej 8, Twardej 10 i Królewskiej 39. Tutaj mieliśmy do czynienia z wyłudzeniem praw i roszczeń do nieruchomości metodą na tzw. kuratora" - infromowała prokuratura już w marcu 2018 roku.

Obejrzyj: Afera mięsna. "Przestępczość w żywności bardzo się opłaca"

W marcu 2018 roku do sądu wpłynął akt oskarżenia, skierowany przez wrocławską prokuraturę. Oprócz Macieja M. i Maksymiliana M., którzy zajmowali się skupowaniem roszczeń i praw do warszawskich nieruchomości, oskarżeni zostali także: znany adwokt Andrzej M., dwoje adwokatów występujących jako kuratorzy - Grażyna K.-B. i Tomasz Ż. oraz dwaj rzeczoznawcy majątkowi - Michał Sz. i Jacek R.

W akcie oskarżenia pojawiły sie również zarzuty dotyczące przejmowania nieruchomości w obszarze przedwojennej Osady Kolonialnej nr 4 na warszawskim Mokotowie - przy ulicach Sobieskiego, Piaseczyńskiej i Idzikowskiego, gdzie obecnie znajdują się ogródki działkowe. W sumie siedem osób usłyszało łącznie 24 zarzuty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2019

yonnekZycze im wszystkiego najdluzszego... Najlepiej dozywotniego...

12-03-2019

BMFSpoko , sady sa nasze , nikomu wlos z glowy nie spadnie !!!!

12-03-2019

hgwkiedy będzie zeznawać?

Rozwiń komentarze (5)