Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Euro w Polsce. Kaczyński o "obrabowaniu". "Jemu trzeba pewne rzeczy wyjaśnić"

- Chciałbym mieć w portfelu euro zamiast złotych - przyznał programie "Newsroom" WP prof. Artur Nowak-Far, SGH, Kolegium ekonomiczno-społeczne. – W dzisiejszych, niepewnych czasach euro jest walutą stabilniejszą z wielu powodów. Prezesowi Kaczyńskiemu, który sprzeciwia się wprowadzeniu euro, należałoby parę rzeczy wyjaśnić. Jeśli mówi o „obrabowaniu”, to trzeba sobie jasno powiedzieć, że Polaków okrada inflacja. Niestabilność złotego bierze się z braku silnych gwarancji prawidłowego zarządzania polityką pieniężną i ze złego powiązania jej z polityką fiskalną. W tej chwili NBP realizuje koncepcję wspierania rządu, a powinien wspierać złotego. To w złotym zarabiają Polacy, w złotym ponoszą koszty życia. Euro jest o niebo lepiej zarządzane. Gwarancje, że ta waluta nie będzie tracić wartości, są dużo większe. Wprowadzenie euro oznacza wzmocnienie suwerenności, a nie jej utratę.
0
0
342
Podziel się
Komentarze (342)
zobacz więcej komentarzy (342)
KOMENTARZE
(342)
Maniek
miesiąc temu
Euro też będzie podlegało inflacji. A poza tym jedno pytanie: jak zmieni się siła nabywcza mojej pensji?
Ekonom
miesiąc temu
Przejscie na euro to dalszy wzrost cen i smiech na cala europe wyplata 700-900€ na miesiac i za tyle 70%polakow pracuje,chyba zeby euro kosztowalo 1zl a nie 4.80 wy barany
Dziadek.
2 miesiące temu
Kaczyński to noga w ekonomii. O finansach ne ma zielonego pojęcia. Nie rozumiem jak takie coś zabiera głos w sprawie pieniędzy.Najwięce szkody ekonomicznej zrobił pi S, pod wodzem Guru.
DAWNY PISOWIE...
2 miesiące temu
STARUSZEK BREDZI IDZ JUZ NA WYPOCZYNEK I NIE MIESZAJ W PANSTWIE POLSKIM
MATYLDA
2 miesiące temu
Jak niecierpię pana Kaczyńskiego , to w tym temacie mówi prawdę . Euro służy do OBRABOWANIA SŁABSZYCH KRAJÓW !!! mamy na to wiele przykładów , masz w garści możliwość decydowania o własnej gospodarce , o polityce zarządzania własnym portfelem . Tylko zdrajcom , przekupnym durniom euro przewraca w głowie.
...
Następna strona