Źródło wideo: © money.pl
Patrycjusz Wyżga

Euro w Polsce. Kaczyński o "obrabowaniu". "Jemu trzeba pewne rzeczy wyjaśnić"

- Chciałbym mieć w portfelu euro zamiast złotych - przyznał programie "Newsroom" WP prof. Artur Nowak-Far, SGH, Kolegium ekonomiczno-społeczne. – W dzisiejszych, niepewnych czasach euro jest walutą stabilniejszą z wielu powodów. Prezesowi Kaczyńskiemu, który sprzeciwia się wprowadzeniu euro, należałoby parę rzeczy wyjaśnić. Jeśli mówi o „obrabowaniu”, to trzeba sobie jasno powiedzieć, że Polaków okrada inflacja. Niestabilność złotego bierze się z braku silnych gwarancji prawidłowego zarządzania polityką pieniężną i ze złego powiązania jej z polityką fiskalną. W tej chwili NBP realizuje koncepcję wspierania rządu, a powinien wspierać złotego. To w złotym zarabiają Polacy, w złotym ponoszą koszty życia. Euro jest o niebo lepiej zarządzane. Gwarancje, że ta waluta nie będzie tracić wartości, są dużo większe. Wprowadzenie euro oznacza wzmocnienie suwerenności, a nie jej utratę.
Więcej wideo
"Lepiej odkładać mało niż nic". Ekspert zdradza receptę na sukces"Lepiej odkładać mało niż nic". Ekspert zdradza receptę na sukces
4 biliony złotych na kontach. Jak uruchomić kapitał dla gospodarki?4 biliony złotych na kontach. Jak uruchomić kapitał dla gospodarki?
Między trendami a strategią. Jak podejmować lepsze decyzje inwestycyjne?Między trendami a strategią. Jak podejmować lepsze decyzje inwestycyjne?
Fundusze rosną w siłę. Branża czeka na kolejne impulsy do rozwojuFundusze rosną w siłę. Branża czeka na kolejne impulsy do rozwoju
Bessa bez paniki? Filozof przypomina o priorytetachBessa bez paniki? Filozof przypomina o priorytetach
Majątek nie jest twój? Filozof radzi, jak żyć spokojniejMajątek nie jest twój? Filozof radzi, jak żyć spokojniej
"Czy to nie jest tragiczne?". Tak Europa reagowała na kolejne agresje Putina"Czy to nie jest tragiczne?". Tak Europa reagowała na kolejne agresje Putina
Wybrane dla Ciebie