Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gigantyczne wpływy do budżetu. Belka: inflacja to bezlitosny podatek

- Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że inflacja jest potężnym, bezlitosnym podatkiem - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Marek Belka, były premier, były szef NBP, europoseł. – Z rządowych danych wynika, że wpływy z inflacji do budżetu w ubiegłym roku wzrosły o 3 pkt. proc. To jest niesłychane. To największy wzrost podatków, jaki przeżyliśmy w ostatnich latach, śmiem powiedzieć: od czasów transformacji. Z tego powodu premier może chwalić się, że dług publiczny na tle PKB jest na umiarkowanym poziomie. Ale tak nie może nam oczu mydlić – uważa prof. Belka.

0
0
349
Podziel się
Komentarze (349)
zobacz więcej komentarzy (349)
KOMENTARZE
(349)
Prosto w oczy
2 tyg. temu
Pisowski premier ps. Pinokio naciągnął Polaków na obligacje oprocentowane na 6,75% a skumulowana inflacja i spadek wartości oszczędności to ok 1/3 więc każdy ciułacz straci na tym 25-28% bo przecież od tych 6,75% wezmą jeszcze podatek Belki w wys. 19% ale oficjalnie to ONI są cacy bo rzucają ochłapy w postaci 13 i 14 emerytury co przecież i tak nie pokrywa wzrostu kosztów utrzymania także dla tych najbiedniejszych bo oni głównie kupują to co podrożało najbardziej, o conajmniej o 50% czyli żywność i art pierwszej potrzeby. Średnia emerytura w stosunku do średniej płacy jest coraz niższa. Wynosi już grubo poniżej 50% a za Tuska wynosiła ponad 51%. Do tego nieznane są długi naszego państwa bo dużą część zadłużenia ukryli co wyjdzie jak nowa władza zbada temat.
Obatel
2 tyg. temu
Panie Pinokio, co by było gdyby Panu związali obie ręce. Czy byłby Pan w stanie cokolwiek wydusić z siebie?
Tak Tak
2 tyg. temu
przyjdzie PO z lewakami i totalnie obniżą inflację kredytem 0% i 800+ od już.
majk
2 tyg. temu
Najlepiej nie zabieraj człowieku głosu w sprawie podatków ,ani innych też.
soj
3 tyg. temu
dlatego rząd i nbp nie są zainteresowane szybkim zahamowaniem inflacji , bowiem to jest dla nich korzystne , mają większe wpływy do budżetu niskim kosztem ,bo kosztem obywateli .......... mogą jak do tej pory rozdawać i marnotrawić
...
Następna strona