Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Z medialnych doniesień wynika, że prof. Adam Glapiński zostanie powołany na kolejną kadencję szefa NBP. Co będzie największym wyzwaniem na kolejnych 6 lat jego kadencji? - Przed bankiem centralnym jest trudny okres. Przez ostatnie lata polityka pieniężna była raczej w cieniu, ludzie się tym nie interesowali, inflacja nie była podwyższona, stopy procentowe były przez bardzo długi okres na poziomie 1,5 proc., to był temat zupełnie poboczny - powiedział w "Money. To się liczy" Mikołaj Raczyński, członek zarządu Noble Funds TFI. - Dziś jest wiele wyzwań. Ustabilizowanie złotego, schłodzenie inflacji tak, by jak najmniej dotknęło to gospodarki. Jeżeli prezes Glapiński dostanie kolejną szansę, kolejną kadencję, to trzymam kciuki, by poszło to lepiej niż w ostatnich miesiącach. Wyzwań jest dużo, trzeba się skupiać na horyzoncie kilku kwartałów, kilku lat do przodu, a nie tylko tych najbliższych odczytów. To, co jest najważniejsze, a zostało trochę zapomniane w...

rozwiń
19
Podziel się:
KOMENTARZE
(19)
Wrednyrys
2 lata temu
Opodatkowanie tych z kaszojadami. Co darmowy pieniądze dostali.
Glapa
2 lata temu
Woooooooon... inflacja
volt
2 lata temu
Glapiński jest w ogóle do niczego niepotrzebny , bo Rząd zaczyna walkę z inflacją za prezesa wiec po co nam człowiek który nic nie łapie , wiec płacimy za jakiś cyrk nie prezesure NBP.
jbkpkp[l
2 lata temu
To są Alternatywy 4 ciec się skompromitował przed całym światem i na koniec awansował tak samo jest z Glapińskim kompromitacja za kompromitacją , w odpowiedzi nagrody , wyróżnienia , podwyżki i awanse. Najśmieszniejsza jest podwyżka dla prezesa przecież niecały rok temu mówił że jest deflacja.
że co proszę?
2 lata temu
Kolejne 6 lat z Glapińskim, to nie żaden "ogrom wyzwań" tylko ogrom nieszczęścia!!!