Notowania

gospodarka
13.05.2019 18:28

Hilton wycofuje jajka z chowu klatkowego. To efekt globalnego protestu

Sieć hoteli Hilton ogłosiła, że rezygnuje z używania jajek z chowu klatkowego we wszystkich swoich placówkach na świecie. To efekt globalnej kampanii protestacyjnej rozpoczętej przez fundację Alberta Schweitzera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Hilton wycofa jajka klatkowe.

Decyzja o wycofaniu jajek z chowu klatkowego zapadła zaledwie dzień po rozpoczęciu akcji protestacyjnej, do której przyłączyły się 63 międzynarodowe organizacje działające na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt.

Jak zapowiadają przedstawiciele Hiltona, do 2025 roku placówki wszystkich marek należących do sieci przejdą na jaja z alternatywnych form hodowli. Do tej pory firma deklarowała przejście na jaja bezklatkowe jedynie w kilku swoich markach w 19 krajach.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma Hilton tak szybko zareagowała na naszą kampanię i przedstawiła jasny i wiążący termin wycofania jaj z hodowli klatkowych we wszystkich swoich placówkach na całym świecie - mówi portalowi wiadomościhandlowe.pl Karolina Skowron, dyrektorka Fundacji Alberta Schweitzera.

Obejrzyj: Pomysł na Biznes: Manufaktura torebek inna niż wszystkie

Hilton jest kolajną po Marriott, Hyatt i InterContinental globalną siecią hotelową, która deklaruje rezygnację z jaj klatkowych.

- Podczas gdy Hilton daje dobry przykład, nadal czekamy na odpowiedź od Best Western Hotels - mówi Karolina Skowron i przypomina, że akcja protestacyjna wymierzona w sieć Best Western trwa, i podobnie jak w przypadku Hiltona, wzywa firmę do rezygnacji z jaj z hodowli klatkowych na całym świecie.

Fundacja Alberta Schweitzera jest częścią Open Wing Alliance, międzynarodowej koalicji, która zorganizowała globalny protest przeciwko Hiltonowi.

Akcja protestacyjna rozpoczęła się od demonstracji przed hotelem Hilton w Warszawie. W ramach protestu, do sieci Hilton i Best Western wysłano internetowe petycje które w ciągu doby podpisało 10 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, hotelarstwo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-05-2019

m-53Ciekawe, że zieloni atakują bogate sieci hotelowe a nie np. tanie jadłodajnie i bary mleczne albo chów klatkowy w Chinach, Niemczech lub Rosji, o … Czytaj całość

13-05-2019

goscCiekawe,czy naprawdę tak zrobią,czy to tylko chwyt reklamowy?

14-05-2019

GośćBzdura, w hiltonie i innych sieciowkach dają jajecznicę z proszku

Rozwiń komentarze (3)