Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

Hilton wycofuje jajka z chowu klatkowego. To efekt globalnego protestu

3
Podziel się

Sieć hoteli Hilton ogłosiła, że rezygnuje z używania jajek z chowu klatkowego we wszystkich swoich placówkach na świecie. To efekt globalnej kampanii protestacyjnej rozpoczętej przez fundację Alberta Schweitzera.

Hilton wycofa jajka klatkowe.
Hilton wycofa jajka klatkowe. (iStock.com)
bDnKaqXp

Decyzja o wycofaniu jajek z chowu klatkowego zapadła zaledwie dzień po rozpoczęciu akcji protestacyjnej, do której przyłączyły się 63 międzynarodowe organizacje działające na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt.

Jak zapowiadają przedstawiciele Hiltona, do 2025 roku placówki wszystkich marek należących do sieci przejdą na jaja z alternatywnych form hodowli. Do tej pory firma deklarowała przejście na jaja bezklatkowe jedynie w kilku swoich markach w 19 krajach.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma Hilton tak szybko zareagowała na naszą kampanię i przedstawiła jasny i wiążący termin wycofania jaj z hodowli klatkowych we wszystkich swoich placówkach na całym świecie - mówi portalowi wiadomościhandlowe.pl Karolina Skowron, dyrektorka Fundacji Alberta Schweitzera.

bDnKaqXr
Zobacz także: Obejrzyj: Pomysł na Biznes: Manufaktura torebek inna niż wszystkie

Hilton jest kolajną po Marriott, Hyatt i InterContinental globalną siecią hotelową, która deklaruje rezygnację z jaj klatkowych.

- Podczas gdy Hilton daje dobry przykład, nadal czekamy na odpowiedź od Best Western Hotels - mówi Karolina Skowron i przypomina, że akcja protestacyjna wymierzona w sieć Best Western trwa, i podobnie jak w przypadku Hiltona, wzywa firmę do rezygnacji z jaj z hodowli klatkowych na całym świecie.

bDnKaqXx

Fundacja Alberta Schweitzera jest częścią Open Wing Alliance, międzynarodowej koalicji, która zorganizowała globalny protest przeciwko Hiltonowi.

Akcja protestacyjna rozpoczęła się od demonstracji przed hotelem Hilton w Warszawie. W ramach protestu, do sieci Hilton i Best Western wysłano internetowe petycje które w ciągu doby podpisało 10 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDnKaqXS
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(3)
m-53
2 lata temu
Ciekawe, że zieloni atakują bogate sieci hotelowe a nie np. tanie jadłodajnie i bary mleczne albo chów klatkowy w Chinach, Niemczech lub Rosji, o Izraelu nie warto nawet wspominać. No i zarówno Hiltonowi jak i jego klientom jest wszystko jedno, czy jajko kosztuje pięć centów czy dziesięć.
gosc
2 lata temu
Ciekawe,czy naprawdę tak zrobią,czy to tylko chwyt reklamowy?
Gość
2 lata temu
Bzdura, w hiltonie i innych sieciowkach dają jajecznicę z proszku
bDnKaqXT