Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Japonia. Chodzili do pracy mimo objawów koronawirusa

2
Podziel się:

Jak podaje japońska agencja prasowa Kyodo, ponad 60 proc. Japończyków chodziło do pracy mimo objawów zakażenia koronawirusem.

Japonia. Chodzili do pracy mimo objawów koronawirusa
(PAP)
bECLlBwB

Agencja Kyodo przeprowadziła internetową ankietę, 1226 mieszkańców Tokio i okolic. Ponad 80 proc. zadeklarowało, że miało objawy, które mogły być wywołane zakażeniem koronawirusem.

62 proc. przyznało, że mimo gorączki, kaszlu i dreszczy i tak chodziło do pracy. Zaledwie 17 proc. spośród osób doświadczających niepokojących objawów zdecydowało się na to, by zostać w domu.

Zdaniem komentatorów, winę za taki stan rzeczy ponosi japoński etos pracy, zgodnie z którym pracownicy powinni być maksymalnie zaangażowani w wypełnianie swoich obowiązków.

bECLlBwD
Zobacz także: Oglądaj też: Ograniczania w powiatach. "To się może zdarzyć"

W wielu firmach opuszczanie pracy z powodu choroby jest źle widziane. Pracownicy często sami odczuwają przymus przyjścia do pracy nawet, jeśli chorują.

"Pozostawanie w domu, kiedy ludzie nie czują się dobrze, jest bardzo ważne, by uniknąć szerzenia się infekcji, podczas gdy działalność gospodarcza jest kontynuowana. Należy poprawić środowisko społeczne, by takim osobom łatwiej było odpoczywać" - czytamy w komentarzu do badania.

bECLlBwJ

Od momentu wybuchu pandemii w Japonii koronawirusem zaraziło się niemal 40 tys. osób. 1015 zmarło.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECLlBxe
KOMENTARZE
(2)
były i obecny
rok temu
W Polsce nawet więcej chodziło do racy mino obaw. Mamy drugą Japonię+.
Dzixx
rok temu
Etos pracy nie ma tu nic do rzeczy, rzad Japonii nie chce ogłosić drugiego lockdownu, albo chociaz zamknac Tojyo bo szkoda im pieniędzy. Mieszkam tutaj i widzę co sie dzieje, rzad zachęca do podróży, a przypadki rosna.