Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koronawirus
04.08.2020 20:44

Japonia. Chodzili do pracy mimo objawów koronawirusa

Jak podaje japońska agencja prasowa Kyodo, ponad 60 proc. Japończyków chodziło do pracy mimo objawów zakażenia koronawirusem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

Agencja Kyodo przeprowadziła internetową ankietę, 1226 mieszkańców Tokio i okolic. Ponad 80 proc. zadeklarowało, że miało objawy, które mogły być wywołane zakażeniem koronawirusem.

62 proc. przyznało, że mimo gorączki, kaszlu i dreszczy i tak chodziło do pracy. Zaledwie 17 proc. spośród osób doświadczających niepokojących objawów zdecydowało się na to, by zostać w domu.

Zdaniem komentatorów, winę za taki stan rzeczy ponosi japoński etos pracy, zgodnie z którym pracownicy powinni być maksymalnie zaangażowani w wypełnianie swoich obowiązków.

Oglądaj też: Ograniczania w powiatach. "To się może zdarzyć"

W wielu firmach opuszczanie pracy z powodu choroby jest źle widziane. Pracownicy często sami odczuwają przymus przyjścia do pracy nawet, jeśli chorują.

"Pozostawanie w domu, kiedy ludzie nie czują się dobrze, jest bardzo ważne, by uniknąć szerzenia się infekcji, podczas gdy działalność gospodarcza jest kontynuowana. Należy poprawić środowisko społeczne, by takim osobom łatwiej było odpoczywać" - czytamy w komentarzu do badania.

Od momentu wybuchu pandemii w Japonii koronawirusem zaraziło się niemal 40 tys. osób. 1015 zmarło.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, japonia, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-08-2020

DzixxEtos pracy nie ma tu nic do rzeczy, rzad Japonii nie chce ogłosić drugiego lockdownu, albo chociaz zamknac Tojyo bo szkoda im pieniędzy. Mieszkam … Czytaj całość

05-08-2020

były i obecnyW Polsce nawet więcej chodziło do racy mino obaw. Mamy drugą Japonię+.

Rozwiń komentarze (2)