Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Karta Wolności w Sieci: światłowód w każdym domu i sprzeciw wobec ACTA 2. Prezydent ogłosił kolejną obietnicę

39
Podziel się

Andrzej Duda przedstawił nowa obietnicę wyborczą: Kartę Praw w Sieci. Wyraził w niej swój sprzeciw wobec ACTA2, brak zgody na obciążenie smartfonów dodatkowym podatkiem i postulat światłowodu w każdym domu.

Na półtora tygodnia przed drugą turą wyborów Andrzej Duda zaprezentował kolejne postulaty
Na półtora tygodnia przed drugą turą wyborów Andrzej Duda zaprezentował kolejne postulaty
bDKtzOad

- Wolność, wolność i jeszcze raz wolność. Ja byłem przez całe lata posłem opozycji, politykiem, który miał często trudności, aby dostać się do centralnych mediów. Wiem najlepiej, jaka jest wartość internetu, jako przestrzeni, gdzie możesz wypowiedzieć się spokojnie, gdzie możesz się wypowiedzieć swobodnie, gdzie możesz rzeczywiście powiedzieć to, co chcesz, wyrazić swoje zdanie i podzielić się tym zdaniem z innymi - powiedział prezydent na spotkaniu w Sulęcinie.

Przedstawił dokument, który ma być potwierdzeniem jego przywiązania do zasady wolności słowa: Kartę Wolności w Sieci.

bDKtzOaf

Do głównych postulatów Karty należą sprzeciw wobec ACTA2, brak zgody na obciążenie smartfonów dodatkowym podatkiem i postulat światłowodu w każdym domu.

Prezydent podkreślił, że światłowód i szybki internet powinny być dostępne dla każdego domu i mieszkania.

Zobacz także: Obejrzyj: Wybory 2020. Tu nie wygrał ani Duda, ani Trzaskowski. Gminy na Podlasiu postawiły na innego kandydata
bDKtzOal

- Każdy z nas taki szerokopasmowy internet będzie miał, wierzę w to, że w ciągu najbliższych 5 lat ten program internetu dla każdego uda nam się zrealizować - zapowiedział Duda.

Dodał, że gdyby nie zajęcia przez internet, przez kilka miesięcy dzieci w ogóle nie mogłyby uczestniczyć w zajęciach szkolnych. Przypomniał również, że dzięki akcji realizowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji w woj. lubuskim ponad 4 tys. dzieci w ostatnich miesiącach dostało sprzęt komputerowy. W całej Polsce na ten cel wydano ponad 360 mln zł.

bDKtzOam

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKtzOaG
internet
gospodarka
KOMENTARZE
(39)
Zibi
8 miesięcy temu
Wolność? A co Pan zrobił dla wolności przez 5 lat? Zniszczył Pan Trybunał Konstytucyjny, upolitycznił prokuraturę, upartyjnił media, łamał Pan Konstytucję. To jest Pana wolność? Wstyd mi za Pana!
Sony
8 miesięcy temu
Panie prezydencie czekamy na milion samochodów elektrycznych 3 miliony mieszkań i po 100 milionów dla każdego :-)
Kolo
8 miesięcy temu
Duda i wolność? Taka jak w TVP? Dziękuję.
bDKtzOaH
dudy palone b...
8 miesięcy temu
Ignorant i nic więcej. Po to właśnie 5G powstaje aby zrobić szerokopasmowy radio-dostęp do internetu na zadu...dach. Internet światłowodowy do każdego nie powstanie i za 1000 lat bo to po prostu kosztuje. Ale ten, mości pan jest ignorantem nie mającym o niczym pojęcia , bo mieć nie musi. Nawet ustaw ę za niego przeczytają i zadecydują na Ciemnogrodzkiej , jedyna jego rola to masz tu i podpisz. Marionetka Ciemnogrodzkiej
Aberracja do ...
8 miesięcy temu
Najpierw min.Gliński wprowadza podetek od smartfonów a pózniej pan Duda go likwiduje ale tylko na wiecach wyborczych. Cały PiS -najpierw tworzy problemy a pózniej triumfalnie je rozwiązuje. Cały PiS i pan Duda.
...
Następna strona