Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|

Kolejna transza kary dla Polski. Licznik strat to już 1,4 mld zł

48
Podziel się:

Polsce została potrącona kolejna transza zaległych kar w związku z wyrokiem TSUE. Jak donosi TVN24, łącznie z tego powodu straciliśmy już około 1,4 mld złotych. Najnowsza transza wyniosła 33 mln euro.

Kolejna transza kary dla Polski. Licznik strat to już 1,4 mld zł
Polska płaci za reformy Zbigniewa Ziobry. Licznik kar wymierzonych przez TSUE sięgnął 1,4 mld zł (PAP, PAP/Leszek Szymański)

Korespondent TVN24 Maciej Sokołowski przekazał, że wspomniane 33 mln euro kary dotyczy okresu od 28 lipca do 29 sierpnia. Jest to już ósme potrącenie w związku z wyrokiem dotyczącym procedur dyscyplinarnych sędziów. Przypomnijmy, że w lipcu tego roku znowelizowano ustawę o Sądzie Najwyższym. Między innymi zlikwidowano Izbę Dyscyplinarną, powołując w jej miejsce Izbę Odpowiedzialności Zawodowej.

Jak wylicza stacja, suma wszystkich potrąceń to już 300 mln euro. "KE cały czas nie odpisała na polski wniosek z początku listopada, by wstrzymać naliczanie kar z powodu nowelizacji ustawy o Izbie Dyscyplinarnej SN", przekazał korespondent TVN24.

- Nie wierzę w to, że Komisja Europejska podejmie taką decyzję. Jesteśmy w sporze w tym zakresie - stwierdził rzecznik rządu Piotr Müller w odpowiedzi na pytanie o możliwość odzyskania pieniędzy naliczanych w ramach kar za zmiany w systemie sądownictwa. Polska oficjalnie zawnioskowała do KE o wstrzymanie naliczania opłat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(48)
Adam N 1973
rok temu
Za to że Totalna Targowica zablokowała pieniądze z KPO dla Polski, powinna spaść POniżej progu wyborczego. Ale takich ma wyborców. Lemingi się cieszą. Im gorzej dla Polski tym lepiej. To Totalna Targowica i wspierający ją mainstream są zagrożeniem dla praworządności w Polsce. Wcześniej sądy w Polsce uniewinniały przestępców i WIELKICH aferzystów i złodziei, a wsadzały do więzienia za kradzież batonika w sklepie. Dopiero gdy PiS doszedł do władzy, pojawiła się nadzieja na praworządność i koniec bezkarności sprzedajnej kasty sędziów
Olga
rok temu
Na poczet tych kar powinno się w przyszłości skonfiskować majątki rządzących, może by starczyło!
Realnie
rok temu
Ale przecież kościołowi te lewackie srebrniki nie są do niczego potrzebne , oni mają katolicki budżet w Polsce .
Polskabezpiss...
rok temu
Minister Ziobro i jego partia powinni w przyszłości pokryć straty wyrządzone RP..to tylko w imię partyjnych rozgrywek nie możemy korzystać z funduszy unijnych...ja jako kredytobiorca co miesiąc mam 700 zł więcej do raty kredytu ..gdyby rząd był polskim rządem myślący o swoich mieszkańcach czyli Polakach to robił by wszystko by choć trochę nawet funduszami unijnymi ulżyć Polakom a tak partia trwa bo ludziepokrywaja milionowe kary z własnych domowych budżetów a Ziobro i inni trwają przy władzy biorą setki tysiące dzięki spółce Kaczyński reszta.
Kolo
rok temu
Cała ta unia to jeden pic chodzi o to aby dwa kraje Niemcy i Francja rządziły w Europie .
...
Następna strona