Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Artykuł sponsorowany

#Komputer dla ucznia. Fundacja Impact zbiera na sprzęt do nauki online

3
Podziel się:

Fundacja Impact prowadzi zbiórkę, by zebrać środki na zakup komputerów z dostępem do Internetu i przekazać je najbardziej potrzebującym uczniom z polskich szkół. Sama również postanowiła kupić 50 komputerów. Sprzęt trafił do uczniów z Raciborza, Jaworzna, Chrzanowa i Wiązownej

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2019 r. 83,1% gospodarstw domowych posiadało w domu przynajmniej jeden komputer.
Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2019 r. 83,1% gospodarstw domowych posiadało w domu przynajmniej jeden komputer. (123RF)
bETpecUR

Informacja prasowa Fundacji Impact

Zbiórka pieniędzy odbywa się w za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl i potrwa przynajmniej do końca tego tygodnia - https://zrzutka.pl/komputerdlaucznia

Tylko w 24 gminach nadal brakuje 700 komputerów

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2019 r. 83,1% gospodarstw domowych posiadało w domu przynajmniej jeden komputer. Wskaźnik ten z roku na rok systematycznie zwiększa się, jednak w coraz wolniejszym w tempie. W porównaniu z rokiem 2018 wzrósł on o 0,4 p. proc. Oznacza to, że nadal 17 proc. takiego komputera nie posiada. Jednocześnie z danych uzyskanych przez Fundację Impact od 24 gmin w całej Polsce (w tym tych najbiedniejszych) wynika, że nadal brakuje ok. 700 komputerów dla dzieci do nauki online.

bETpecUT

- Każdego dnia w przestrzeni publicznej pojawiają się informacje o uczniach dla których brak komputera z dostępem do Internetu jest barierą dzielącą ich od udziału w zajęciach e-learningowych przygotowywanych przez szkoły. Problem wykluczenia cyfrowego dotyka dzieci z najbiedniejszych rodzin. Dzieci, dla których wartość edukacji publicznej jest relatywnie najwyższa - mówi Lidia Roman z Fundacji Impact. - Stąd chcemy dotrzeć do jak największej grupy potrzebujących i wesprzeć dzieci w nauce online. Potrzebne jest nam do tego zaangażowanie jak największej ilości osób. Liczy się każda złotówka.

Są już pierwsi obdarowani

Pierwsze komputery trafiły m.in. do: Julii i Alicji z Jaworzna, Antka z Chrzanowa, Wiktorii z Jaworzna, Dawida z Trzcianki, a także czterech sióstr z miejscowości Kaczory i czwórki dzieci z Raciborza

Julka uczęszcza do klasy drugiej, Alicja do klasy pierwszej. Obie dziewczynki są wzorowymi uczennicami.

bETpecUZ

- Córki otrzymały laptop w ramach akcji #KomputerDlaUcznia za co jesteśmy bardzo wdzięczne. Laptop w tej sytuacji jest nam niezbędny do nauki. Lekcje codziennie są wysyłane na portal Librus, w od przyszłego tygodnia odbywać się będą lekcje on-line. Dzięki sprzętowi możemy spokojnie kontynuować naukę. W imieniu swoim i córek jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do daru jaki otrzymałyśmy. Wierzę, że dobro wraca! - mówi mama Julii i Alicji z Jaworzna.

Informacja prasowa Fundacji Impact

bETpecVu
Artykuł sponsorowany
Źródło:
Informacja prasowa
KOMENTARZE
(3)
Jhhsls
2 lata temu
Zróbcie teraz' komputer plus ' pisowskie Dêbile
Tak pytam
2 lata temu
to na co poszły te 500+ przez ten cały czas?
szok
2 lata temu
na każde dziecko rodzic dostaje 500+ a nowy laptop z systemem operacyjnym kosztuje od 900zł a używany poleasingowy około 400zł i naprawdę rodzice nie mogą kupić dziecku takiego sprzętu?
bETpecVv