Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Maciej Kazimierski
|
aktualizacja
Partner materiału: Bank Pekao S.A.

Konta osobiste premium – sprawdź najnowszy ranking

17
Podziel się:

Konto osobiste premium — to nie tylko do podstawowe funkcjonalności, takie jak przelewy czy płatności bezgotówkowe. Jego posiadacz oczekuje od banku czegoś więcej: doradztwa inwestycyjnego, obsługi w wydzielonych miejscach, czy szybszego rozpatrywania wniosków kredytowych. Na co mogą liczyć klienci premium? Tego dowiesz się z rankingu kont osobistych premium.

Konta osobiste premium – sprawdź najnowszy ranking
Konto osobiste premium (Pexels.com, Andrea Piacquadio)

Jeżeli patrzeć na klientów premium przez pryzmat dochodów, to do tego segmentu zalicza się najczęściej osoby, na których konta co miesiąc wpływa co najmniej 7,5 tys. zł. Klient premium to obecnie również taki klient, który dysponuje dużymi aktywami dostępnymi do lokowania na bankowych produktach oszczędnościowo-inwestycyjnych. Klienci należący do tego segmentu oczekują od banku, że zapewni im np. dyskretną obsługę osobistego opiekuna w wydzielonych miejscach. oraz , bardziej atrakcyjne oprocentowania lokat czy niższe prowizji i opłaty za prowadzenie rachunków bankowych lub za udzielenie kredytu.

Konto osobiste premium różni się więc od zwykłego ROR-u , właśnie tym, że ma takie benefity. Druga różnica polega na tym, że konto osobiste premium jest zazwyczaj płatne. Ale za jego prowadzenie nie zapłacimy -  jeżeli zapewnimy na nie wpływy w wysokości określonej przez bank lub pod warunkiem utrzymywania w banku aktywów, lub depozytów w wymaganej przez bank kwocie.

Przygotowując ranking kont premium, wzięliśmy pod uwagę nie tylko benefity dostępne dla klientów., Przyznawaliśmy punkty również za takie parametry konta jak np. pakiet wielowalutowy do karty debetowej, czy możliwość odkładania nadwyżek finansowych na korzystnie oprocentowanym koncie oszczędnościowym, czy lokacie. Każdy bank, który wziął udział w rankingu kont premium, mógł otrzymać maksymalnie 40 punktów.

W czołówce rankingu kont premium znalazły się: Konto Świat PremiumBanku Pekao, Konto Aurum z oferty PKO Banku Polskiego i Konto Prestige WorldBanku Millennium.

I miejsce – Konto Świat Premium (39,85 pkt)

Bezapelacyjnym zwycięzcą rankingu zostało Konto Świat Premium. To konto osobiste premium jest przeznaczone głównie dla klientów, którzy zgromadzili w Banku Pekao aktywa o wartości co najmniej 200 tys. zł. Do aktywów tych wliczane są: salda wszystkich rachunków bankowych klienta, dzienne wartości produktów o charakterze inwestycyjnym (np. kupionych za pośrednictwem banku jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych) i dzienne wartości aktywów na rachunku maklerskim w Biurze Maklerskim Pekao. Wolumen takich aktywów w tej właśnie wysokości zwalnia klienta z opłaty za prowadzenie rachunku.

Do 13 stycznia 2023 r. trwa promocja, w ramach której Konto Świat Premium będzie prowadzone za darmo bez warunku posiadania aktywów w wysokości min. 200 tys. zł. Co trzeba zrobić, żeby konto osobiste premium w Banku Pekao było bezpłatne i przez jaki okres opłata nie jest pobierana? Konto Świat Premium będzie darmowe przez pierwsze 3 miesiące dla wszystkich, którzy założą je w czasie promocji. W tym przypadku nie trzeba spełniać żadnych warunków.

Po tym okresie Posiadacz Konta Świat Premium, może cieszyć się benefitami Świata Premium za darmo przez kolejnych 12 lub nawet 36 miesięcy, jeżeli ma w Pekao Pożyczkę Ekspresową lub produkty inwestycyjne, zgodnie z regulaminem promocji.

Klienci Świata Premium Banku Pekao mogą też lokować nadwyżki finansowe na atrakcyjnych warunkach. Do ich dyspozycji jest Konto Oszczędnościowe Premium. Jego oprocentowanie wynosi 7 proc. w skali roku, obowiązuje dla kwoty do 400 tys. zł przez 6 miesięcy od jego otwarcia.

Oprócz tego klienci mogą też założyć Lokatę negocjowaną na nowe środki. Jej oprocentowanie wynosi 6 proc. w skali roku (dla lokaty na 3 miesiące), 7 proc. w skali roku (dla lokaty sześciomiesięcznej) i 8 proc. w skali roku (dla lokaty założonej na 12 miesięcy). Na lokatę można wpłacić od 20 tys. zł do 1 mln zł.

Każdy klient, który ma złotą kartę rewolucyjną Mastercard wydawaną do Konta Świat Premium nic nie zapłaci za nią przez cały czas jej użytkowania. Tą kartą możemy nie tylko płacić w za zakupy i usługi w Polsce, ale także wypłacać bez prowizji pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce i na całym świecie. Umożliwia ona też płatności za granicą:

 • z gwarancją niskich kursów walut, bez marży banku i konieczności kupowania walut w kantorze (przy płatnościach bezpośrednio z Konta Świat Premium)
 • lub w EUR, USD, GBP i CHF, po podpięciu karty do rachunku walutowego.

Podczas płatności tą kartą, można też korzystać z rabatów w programie Galeria Rabatów (w ponad 2 tys. sklepów) za darmo ubezpieczyć zakupy online.

Posiadacze Konta Świat Premium mogą także korzystać ze wsparcia Doradcy Osobistego Premium. Nic nie zapłacą też za prowadzenie rachunku inwestycyjnego w Biurze Maklerskim Pekao.

To jeszcze nie wszystko. To konto osobiste premium wiąże się z jeszcze jednym benefitem. Jego posiadacze przez 6 miesięcy nie zapłacą za korzystanie z Pakietu Komfort. Składa się on z darmowych przelewów natychmiastowych Express Elixir oraz ubezpieczeń. Do wyboru są:

 • Pakiet Komfort Standard – 2 przelewy Express Elixir, ubezpieczenie zakupów zrobionych przez internet oraz ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance (usługi informacyjne).
 • Pakiet Komfort Złoty, obejmujący 3 przelewy Express Elixir i usługi dostępne w Pakiecie Standard oraz pomoc w domu (w razie awarii RTV/AGD/PC ubezpieczyciel zorganizuje nie tylko pomoc fachowca, ale pokryje też koszty jego dojazdu, robocizny i części, jakie zostaną użyte do naprawy).
 • Pakiet Komfort Platynowy, który obejmuje 4 przelewy Express Elixir, ubezpieczenie zakupów zrobionych przez internet oraz rzeczy osobistych i assistance (usługi informacyjne), pomoc w domu oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

II miejsce – Konto Aurum (32,86 pkt)

Drugie miejsce przypadło propozycji PKO Banku Polskiego. Posiadacz Konta Aurum nie zapłaci za rachunek, z którego korzysta, jeżeli zapewni na niego wpływy w wysokości co najmniej 9 tys. zł miesięcznie. Alternatywą jest posiadanie w banku depozytów, których średnie saldo wynosi min. 150 tys. zł.

Do konta wydawana jest karta debetowa PKO Ekspres z funkcją wielowalutową. Po połączeniu jej z kontem walutowym (PKO BP proponuje konta walutowe w EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK i HUF). Tą kartą można także bez prowizji wypłacać pieniądze z bankomatów w Polsce i na świecie. Karta debetowa PKO Ekspres jest darmowa bez potrzeby spełniania dodatkowych warunków.

Do dyspozycji klientów należących do segmentu Bankowości Osobistej PKO BP są też następujące benefity:

 • obsługa osobistego doradcy i priorytetowa obsługa w specjalnie wyznaczonych pomieszczeniach,
 • dedykowana infolinia,
 • rozszerzony Program Przywilejów (tj. zniżki przy płatnościach za towary i usługi u partnerów programu),
 • dostęp do pożyczki gotówkowej PLATINUM, kredytów, depozytów i lokat negocjowanych.

Posiadacze Konta Aurum mogą też deponować swoje nadwyżki finansowe na trzymiesięcznej Lokacie na nowe środki (minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł) oprocentowanej w wysokości 7,5 proc. w skali roku. Do ich dyspozycji jest także Konto Oszczędnościowe Plus. Jego oprocentowanie dla nowych środków wynosi 5,5 proc. w skali roku i obowiązuje przez 60 dni dla środków do 100 tys. zł.

III miejsce – Konto Prestige World (32,27 pkt)

Na trzecim miejscu uplasowało się Konto Prestige WorldBanku Millennium. Podobnie jak konta, które zajęły dwa pierwsze miejsca, tak i ten rachunek będzie prowadzony za darmo warunkowo. Bank nie pobierze opłaty za jego prowadzenie, jeśli co miesiąc wpłynie na niego min. 10 tys. zł miesięcznie i w miesiącu wykonana zostanie co najmniej jedna płatność kartą lub BLIKIEM.

Klient może wybrać jedną z dwóch kart debetowych:

 • Millennium Visa Prestige – z darmowymi wypłatami gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • i Millennium Visa Prestige World, która daje bezpłatny dostęp do bankomatów na świecie.

Obie karty są bezpłatne bez potrzeby spełniania dodatkowych warunków. Do każdej z nich jest dołączony opcjonalny Pakiet Bezpieczeństwa, który obejmuje pakiet powiadomień SMS o transakcjach dokonanych kartą oraz pakiet ubezpieczeń Ochrona karty. Rachunek oferowany przez Bank Millennium to jedyne konto osobiste premium z czołówki zestawienia, które nie ma karty wielowalutowej.

Posiadacze Konta Prestige World mogą też korzystać z:

 • Pakietu Bardzo Pomocnego, opcjonalnego ubezpieczenia uprawniającego do siedmiu świadczeń assistance (medycznych/technicznych). Ubezpieczenie jest bezpłatne przez pierwsze 3 miesiące prowadzenia konta. Klienci korzystający z tego pakietu mają bezpłatnie zapewnione ubezpieczenie Dokumenty w Podróży i Concierge.
 • Usług Osobistego Eksperta.
 • Usług maklerskich oraz oszczędzać na Koncie Oszczędnościowym Profit (jego oprocentowanie dla nowych środków do 400 tys. zł przez 100 dni wynosi 7 proc. w skali roku) lub założyć np. Lokatę Horyzont Zysku, której oprocentowanie wynosi 6,50 proc. w skali roku. Lokatę można założyć na 6, 12 lub 18 miesięcy.

Konto osobiste premium – ranking

Poznaliście trzy najlepsze konta osobiste premium w naszym rankingu. Jak wypadły inne banki, które w nim uczestniczyły? Tego dowiecie się z tabeli.

Bank

Nazwa konta

Miesięczna opłata za konto

Miesięczna opłata za kartę

Punkty za benefity (maks. 10 pkt)

Oprocentowanie konta oszczędnościowego

Oprocentowanie lokaty

Konto Świat Premium (39,85 pkt)

0,00 zł 1)

0,00 zł 2)

10,00

7,00%

8,00%

2. PKO Bank Polski

Konto Aurum (32,86 pkt)

0,00 zł 3)

0,00 zł 2)

8,00

5,50%

7,50%

3. Bank Millennium

Konto Prestige World (32,27 pkt)

0,00 zł 4)

0,00 zł 2)

10,00

7,00%

6,50%

4. mBank

mKonto Intensive (31,35 pkt)

0,00 zł 5)

0,00 zł 2)

4,00

7,10%

7,50%

5. Santander Bank Polska

Konto Select (30,47 pkt)

0,00 zł 6)

0,00 zł 2)

8,00

2,00%

6,25%

6. Bank Citi Handlowy

Citigold (29,86 pkt)

220,00 zł 7)

0,00 zł 2)

10,00

5,50%

7,50%

7. ING Bank Śląski

Konto Active (28,85 pkt)

0,00 zł 8)

0,00 zł 2)

8,00

7,00%

8,00%

8. Credit Agricole

Konto dla Ciebie VIP (28,74 pkt)

0,00 zł 9)

0,00 zł 2)

2,00

3,41%

8,00%

9. Alior Bank

Konto Elitarne (25,52 pkt)

100,00 zł 10)

0,00 zł 2)

8,00

7,00%

7,00%

10. BOŚ Bank

EKOKonto VIP (24,86 pkt)

0,00 zł 11)

0,00 zł 2)

2,00

7,20%

7,00%

Źródło: Opracowanie direct.money.pl na podstawie informacji umieszczonych na stronach internetowych banków oraz w Tabelach Opłat i Prowizji. Dane aktualne na 30.09.2022 r.

1) Standardowo 0 zł pod warunkiem posiadania aktywów wynoszących min. 200 tys. zł (pod uwagę brane są wszystkie aktywa zgromadzone przez klienta w banku, TFI, oraz biurze maklerskim, oraz aktywa posiadane na rachunkach firmowych, jeżeli klient prowadzi działalność gospodarczą i posiada rachunki firmowe w Pekao). Inaczej 50 zł. W okresie promocji trwającej do 13.01.2023 r. 0 zł bez potrzeby spełniania dodatkowych warunków.

2) Bezwarunkowo.

3) 0 zł pod warunkiem wpływów min. 9 000 zł lub średniego miesięcznego salda depozytów min. 150 000 zł. Inaczej 40 zł.

4) 0 zł pod warunkiem wpływów min. 10 000 zł i min. jednej płatności kartą lub BLIKIEM. Inaczej 29 zł.

5) 0 zł pod warunkiem wpływów min. 7 000 zł lub sumy depozytów i inwestycji o wartości min. 100 000 zł. Inaczej 49,50 zł.

6) 0 zł pod warunkiem wpływów min. 10 000 zł lub aktywów 150 tys. zł. Inaczej 30 zł.

7) 0 zł pod warunkiem średniego salda na wszystkich rachunkach min. 400 000 zł. Inaczej 220 zł.

8) 0 zł pod warunkiem wpływów min. 10 000 zł lub średniego miesięcznego poziomu aktywów min. 200 000 zł, lub średniego miesięcznego poziomu inwestycji min. 100 000 zł. Inaczej 45 zł.

9) 0 zł pod warunkiem wpływów min. 10 000 zł miesięcznie lub salda oszczędności w kwocie min. 150 000 zł. Inaczej 40 zł.

10) 0 zł pod warunkiem posiadania aktywów finansowych o wartości min. 1 mln zł lub równowartości tej kwoty w walutach obcych, lub aktywa w produktach inwestycyjnych o wartości min. 500 tys. zł, lub równowartości tej kwoty w walutach obcych. Inaczej 100 zł.

11) 0 zł pod warunkiem wpływów min. 7 500 zł. Inaczej 50 zł.

Konto osobiste premium – za co przyznawaliśmy punkty?

Założyliśmy, że na konto osobiste premium co miesiąc wpływa 10 tys. zł, a jego posiadacza ma w banku aktywa o wartości 200 tys. zł. Każdy bank mógł uzyskać maksymalnie 40 punktów.

 • 5 pkt przyznawaliśmy za darmowe prowadzenie konta w przypadku spełnienia warunków z założeń. Jeżeli za prowadzenie konta pobierana była opłata, liczba punktów była proporcjonalnie mniejsza. Dodatkowe 2 pkt przyznawaliśmy za brak opłaty za prowadzenie konta bez potrzeby spełniania dodatkowych warunków.
 • Kolejne 5 pkt bank mógł otrzymać za brak opłaty za użytkowanie karty i proporcjonalnie mniej, kiedy za korzystanie z karty była pobierana opłata.Bank oferujący pakiet wielowalutowy do karty otrzymywał 2 pkt.
 • Na 5 pkt wyceniliśmy darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie.
 • 5 pkt bank otrzymywał za możliwość otwarcia konta bez konieczności odwiedzenia placówki (dodatkowe 2 pkt przyznawaliśmy za możliwość otwarcia konta przez aplikację).
 • Po 2 pkt przyznawaliśmy za benefity dla posiadacza konta, m.in.: obsługę osobistego doradcy, brak opłat za prowadzenie rachunku maklerskiego, doradztwo inwestycyjne, pakiet ubezpieczeń do konta, programy rabatowe przy płatnościach kartą.
 • Po 2 pkt bank mógł otrzymać za najwyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym i lokacie terminowej i proporcjonalnie mniej za niższe.

Konto osobiste premium, takie jak Konto Świat Premium oferuje swojemu posiadaczowi nie tylko możliwość zarządzania domowym budżetem, ale też – co jest dla niego bardziej istotne – dodatkowe benefity, takie jak np. obsługa w wydzielonych miejscach przez dedykowanych doradców, czy możliwość oszczędzania i inwestowania na specjalnych warunkach. Dlatego też klienci bankowości premium przykładają mniejszą uwagę do tego, że rachunek, z którego korzystają, nie jest bezpłatny bezwarunkowo.

Partner materiału: Bank Pekao S.A.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
direct.money.pl
KOMENTARZE
(17)
Tadek
rok temu
Jak zarabiam 7 tysi miesięcznie, to nie potrzebuję żadnych benefitów, stać mnie na normalne opłaty i nikt nie musi mi robić łaski.
vsddv
rok temu
Banki to biznes i chcą zarabiać dla siebie i akcjonariuszy. Nie zawsze są jednak w porządku względem tych akcjonariuszy ale też klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę i niestety czasem po prostu nieumiejętność liczenia. Przeczytajcie sobie ksiażke pt. Emreytura nie jest Ci potrzebna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi przygotować do radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By uwierzyli, ze mimo ograniczonych zasobów (pieniędzy) można zbudować majątek, a nawet wolność finansową.
sdf
rok temu
zeby zarobuc 7 tys,to tzreba robic mieszaniem zuoyw domu nie ma 7tys,kucharkm nie placa takich kwot
Lop
rok temu
Z kto tyle zarabia wejście się ogarnij się liali jesteście oderwani od lat od rzeczywistości
BOSMAN
rok temu
Jak zaciągać kredyty, bądź trzymac swoje oszczędności, to tylko w zachodnich bankach, nie u polskich spekulantów.