Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

Kontrolerzy lotów poszukiwani. "Zarobki są bardzo wysokie"

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej poinformowała, że rozpoczyna rekrutację kontrolerów ruchu lotniczego. Zainteresowanie tego typu stanowiskami jest zwykle bardzo duże, bo zarobki sięgają nawet 45 tys. złotych miesięcznie. - Zarobki są bardzo wysokie i jest to praca odpowiedzialna. Bardzo trudna, wymagająca technicznie i wymagająca wielu lat szkolenia. Akurat nasi kontrolerzy mają bardzo dobrą opinię na świecie, Polska jest bardzo sprawnie kontrolowanym obszarem, nie tylko jeżeli chodzi o ruch do Polski, ale i o ten tranzytowy nad Polską – powiedział w programie "Money. To się Liczy" Sebastian Mikosz, wiceprezes IATA i były prezes PLL LOT. Jak mówi, to dobry znak, bo branża lotnicza cały czas jest pogrążona w kryzysie i wcześniej pracowników raczej zwalniano, niż zatrudniano nowych. Wielu pracowników musiało się pogodzić z obniżkami pensji. – To są obniżki od 30 do 50 proc. wynagrodzenia podstawowego. Personel latający miał też bardzo dużo przychodów...

rozwiń
7
Podziel się:
KOMENTARZE
(7)
Elwira
2 lata temu
Najlepsze mają pensje w Europie,w dupach się poprzewracało. Warszawscy kontrolerzy chcą zarabiać więcej niż w Niemczech, Francji. Szok
Jass
2 lata temu
Powinno być dwóch kontrolerów na wieży. W LOT jest tylko jeden, bo nie ma ludzi do pracy a LOT oszczędza. To wbrew przepisom i logice. Strach latać LOTem.
123456
2 lata temu
Kontrolerzy tyle nie zarabiają no poza pelniacym obowiązki pseudo prezesem. Po obniżkach z ostatnich dwóch lat młodych nie stać nawet na spłaty rat kredytowych tacy z nich bogacze.
10:48 29
2 lata temu
Odpowiedzialność sporą , teraz obcieli im o ponad połowę .
Anna
2 lata temu
Kiedyś oglądałam reportaż . Kontrolerzy zarabiali wówczas 95000zl. Teraz obcięli o ponad połowę i mówią , że to dużo. Tamci doświadczeni nie chcą pracować , bo obcinają im pensje a odpowiedzialność ogromna.