Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Koronawirus. Pub otwarty mimo zakazu. Interweniowała policja

9
Podziel się:

Choć pub powinien być zamknięty, w piątek wieczorem był pełen ludzi. W Gorzowie Wlkp. interweniowali Policjanci z pracownikami sanepidu. Sprawa zakończy się skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie właściciela pubu.

Koronawirus. Pub otwarty mimo zakazu. Interweniowała policja
Właściciel pubu otworzył go wbrew zakazowi (Pixabay)
bEJuLZrF

Od kilku dni piszemy o tym, że właściciele kolejnych lokali gastronomicznych decydują się na ponowne obsługiwanie gości niezależnie od obowiązujących nadal zakazów. W rozmowach z restauratorami jak bumerang powraca stwierdzenie, że "nie mają już nic do stracenia" i niezwłoczne otwarcie to dla nich być albo nie być, bo po prostu muszą zacząć zarabiać.

Muszą być przygotowani na to, że oprócz klientów, w otwartych lokalach pojawią się także funkcjonariusze Policji i pracownicy sanepidu. W takiej sytuacji na ustnym pouczeniu raczej się nie skończy.

W piątek przekonał się o tym właściciel pubu w Gorzowie Wlkp.

bEJuLZrH
Zobacz także: Puste stoliki, długi, prośby o pomoc. "Liczmy, że szczepionki zmienią sytuację"

- Podczas kontroli w lokalu było kilkunastu klientów. Sprawa zakończy się skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie właściciela pubu. Służby sanitarne także posiadają uprawnienia i narzędzia do dyscyplinowania osoby, która narusza obowiązujące przepisy, narażając w ten sposób innych na rozprzestrzenianie się epidemii - powiedział w rozmowie z PAP Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

bEJuLZrN

Lubuska Policja przypomina w komunikacie, że służby sanitarne posiadają natomiast uprawnienia i narzędzia do dyscyplinowania właścicieli, którzy swoim postępowaniem naruszają obowiązujące przepisy, narażając w ten sposób na rozprzestrzenianie się epidemii.

"Policjanci wraz z Wojewódzką Stacja Sanitarno - Epidemiologiczną będą stanowczo reagować na wszelkie informacje, które dotyczą łamania obowiązujących obostrzeń. Służby kontrolują obiekty, które powinny pozostawać zamknięte lub ich działalność jest ograniczona. Jeśli na miejscu zostaną rażąco naruszone przepisy dotyczące reżimu sanitarnego, przedstawiciele inspekcji mają możliwość nałożenia kary w wysokości nawet 30 tysięcy złotych" – czytamy na stronie internetowej.

Opolski precedens

Czy takie stanowcze zapowiedzi zniechęcą restauratorów z całej Polski, którzy od kilku dni zapowiadają otwarcie biznesów, a wielu już to zrobiło? Pewnie nie. Coraz więcej zainteresowanych chce, by wątpliwości co do tego, czy restauracja, pub, hotel czy lodowisko mogą działać, rozstrzygnął sąd. Wszystko dzięki korzystnemu dla przedsiębiorców wyrokowi Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu, który orzekł, że sanepid niesłusznie ukarał fryzjera z Prudnika 10 tysiącami złotych grzywny. Uznał, że takie kwestie nie mogą być regulowane w rozporządzeniu, a rząd nie wprowadził stanu klęski żywiołowej, więc nie może ograniczać konstytucyjnych praw i wolności.

bEJuLZrO

Nie tylko przedsiębiorca z Opolszczyzny cieszył się korzystnym dla siebie obrotem sprawy. W sobotę pisaliśmy o fryzjerce z Koszalina, na którą sanepid nałożył karę finansową, lecz organ odwoławczy uznał, że nie było ku temu podstaw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJuLZsi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Koniec z reżi...
9 miesięcy temu
Rząd wyrzucił do kosza konstytucję i terroryzuje polską gospodarkę według zachcianek ograniczonych umysłowo ministrów. Gdzie jest teraz ta cała koalicja obywatelska z okrzykami "konstytucja"? Wszyscy są siebie warci.
Trzezwy
9 miesięcy temu
Rozumiem, ze ukarani przedsiębiorcy, po wygranej w sądzie, wytoczą pozwy cywilne przeciwko urzędnikom łamiącym prawo. Nadgorliwych psów i sanepidowcow należy doić i to do końca. Niech budżetówka zobaczy jak to jest, gdy odbiera się człowiekowi środki do życia.
Doktor
9 miesięcy temu
Na miejscu tych urzędasów i policji wziol bym długi urlop albo się zwolnił z pracy lub ja zmienił. Bo teraz robią rękami rządu za zwykłych gnoji. Wokół mnie ci mieli to przechorował, i żyją. A było ich dziesiątki ludzi, absolutnie nie widzę powodu do takiego cyrku na kołach
bEJuLZsj
Kran
9 miesięcy temu
Ta polycja wstydu nimo!
Anon
9 miesięcy temu
Niech żyje zbrodniczy reżim!