Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Kolejny dzienny rekord liczby zakażeń

13
Podziel się:

Kolejny dzień rekordowo dużej liczby zakażeń koroanawirusem. W ostatniej dobie służby wykryły 843 infekcji koronawirusa w Polsce. Zmarło 13 osób. Łącznie w naszym kraju pojawiło się już ponad 51 167 przypadków.

Koronawirus w Polsce nie ustępuje. Dziś padł kolejny rekord zakażeń
Koronawirus w Polsce nie ustępuje. Dziś padł kolejny rekord zakażeń (Materiały prasowe)

W sumie w całej Polsce w ciągu ostatnich 24 godzin pojawiło się 843 zakażonych koronawirusem. To nowy rekord dobowy. W piątek liczba zakażonych wynosiła 809 wykrytych przypadków. Najwięcej zakażeń w ciagu ostatniej doby pojawiło się na Śląsku - 208 infekcji. Na Mazowszu kolejne 131. W Małopolsce 124. Tym samym pandemia przekroczyła psychologiczną granicę 50 tys. chorych.

Statystyka jest nieubłagana. Od początku lipca konsekwentnie rośnie liczba przypadków. W sierpniu już po tygodniu było 4,6 tys. infekcji. Co znamienne maj, czerwiec i rekordowy lipiec przynosiły w sumie po 10 - 11 tys. infekcji.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus. Rekordowa liczba zakażeń. Emilewicz: to nie przez wybory

Takiego tempa rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce jeszcze nie odnotowywano. Jak pisaliśmy w money.pl, średnia z ostatnich dni wynosi aż 662. W takim tempie tylko do końca sierpnia przybędzie 20 tys. wykrytych chorych.

Polska na tle Europy wypada coraz gorzej. 4,6 tys. nowych infekcji w pierwszym tygodniu sierpnia to121 nowych zakażonych w przeliczeniu na milion mieszkańców. Jak to wygląda w Niemczech? Nasi zachodni sąsiedzi wykryli 4,3 tys. przypadków wirusa. W przeliczeniu na milion mieszkańców jest to około 49 chorych. Wielka Brytania - 4,1 tys. przypadków, co daje 62 nowych chorych na każdy milion mieszkańców. Włosi to 1,6 tys. przypadki czyli 27 infekcji na milion mieszkańców.

Najdurniejsza sytuacja jest w Hiszpanii, gdzie Hiszpanie mają jednak wskaźniki gorsze w sierpniu pojawiło się 17 tys. infekcji, a to w przeliczeniu na milion mieszkańców oznacza 367 nowych chorych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
Do pracy w sz...
4 lata temu
Morawiecki ,Duda i Szumowski do pracy społecznej w szpitalach jednoimiennych i to bez jakichkolwiek zabezpieczeń ochronnych. Nie ma się czego bać panowie ( słowa Morawieckiego )wszak ogłosiliście w lipcu koniec epidemi coronawirusa covid 19. Dla władzy poświęciliście ludzi starych i schorowanych zachęcając ich do pójścia na głosowania. Teraz zbieracie owoce tego kłamstwa panowie apostołowie i panie pomazańcu Boży.
To ich wina
4 lata temu
Całkowita wina i odpowiedzialność za skalę tej epidemi w Polsce obecnie spada na barki premiera Morawieckiego,ministra Szumowskiegi i prezydenta Dudy. Morawiecki i Duda odpowiadają za zachęcanie ludzi do wyborów i ogłoszenia publicznego że pandemia jest pokonana i się cofa a Szumowski odpowiada za to że się temu nie sprzeciwił albo nie podał się do dymisji gdy PiS postanowił wybory przeprowadzić i ogłosić koniec epidemi.
polonistka
4 lata temu
"Najdurniejsza sytuacja" - chyba coś się tu nie tak napisało, redaktorze.
obiobione
4 lata temu
To tak pewne, że nie przez wybory, jak to, że JP2 nic nie wiedział o kościółkowych bandydatach gwałcących dzieci.
231
4 lata temu
to za mało ludzie tak zgłupieli ze z windy nie dają wyjść staruszkom on musi być pierwszy - Polsko obudz się z tego bo zginiesz w piekle wiecznie - wołajcie do Boga aby was obudził ze snu - ludzie a gdzie szacunek dla starszych ludzi.