Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rekord koronawirusa w Polsce. Takiego tempa wzrostu zakażeń jeszcze nie było

201
Podziel się

I znów rekord. W ciągu ostatniej dobry służby wykryły 809 infekcji koronawirusa w Polsce. Łącznie w naszym kraju pojawiło się już ponad 50,3 tys. przypadków. Jeżeli średnia z ostatnich dni się utrzyma do końca miesiąca, to tylko w sierpniu pojawi się 20 tys. przypadków.

Rekord koronawirusa w Polsce. Takiego tempa wzrostu zakażeń jeszcze nie było
Kolejny dzień, kolejny rekord liczby zakażeń (PAP, EPA)
bDAfmOiJ

Na Śląsku 259 infekcji. W Małopolsce 144. Na Mazowszu kolejne 104. W sumie w całej Polsce w ciągu ostatnich 24 godzin pojawiło się 809 wykrytych zakażonych koronawirusem. To nowy rekord dobowy.

Liczba zakażeń poziom 700 przypadków w ciągu doby przekroczyła tylko raz. I stało się to właśnie w czwartek. Poziom 800 przypadków w ciągu doby Polska też przekroczyła tylko raz. W piątek, 7 sierpnia.

bDAfmOiL

Liczby nie pozostawiają złudzeń. Od początku lipca konsekwentnie rośnie liczba wyłapywanych przypadków. Sierpień już przyniósł 4,6 tys. infekcji. A warto zauważyć, że minęło dopiero 7 dni tego miesiąca. Warto pamiętać też, że maj, czerwiec i rekordowy lipiec przynosiły w sumie po 10 - 11 tys. infekcji.

Średnia z ostatnich dni wynosi aż 662. W takim tempie tylko do końca sierpnia przybędzie 20 tys. wykrytych chorych.

bDAfmOiR
Zobacz także: Minister Zdrowia Łukasz Szumowski: Transmisja zakażenia u dzieci jest ograniczona

Takiego tempa wirus w Polsce jeszcze nie miał. Średnia wynosząca 622 przypadki każdego dnia nie przytrafiła się jeszcze w żadnym z tygodni od początku epidemii.

bDAfmOiS

Od 1 do 8 sierpnia pojawiło się w Polsce 4,6 tys. nowych infekcji. W przeliczeniu na milion mieszkańców to 121 nowych zakażonych. Po co przeliczenie na milion mieszkańców? Pozwala łatwiej pokazywać różnice pomiędzy krajami.

W ostatnim czasie wyraźnie gorzej wypadamy w porównaniu do wielu europejskich krajów. W sierpniu Niemcy wykryli 4,3 tys. przypadków wirusa, a przecież są krajem niemal dwukrotnie liczniejszym. W przeliczeniu na milion mieszkańców jest to około 49 chorych.

Wielka Brytania w sierpniu również zidentyfikowała 4,1 tys. przypadków. Daje to 62 nowych chorych na każdy milion mieszkańców. Włosi od początku miesiąca wykryli z kolei 1,6 tys. przypadków. To 27 infekcji na milion mieszkańców.

bDAfmOiT

Hiszpanie mają jednak wskaźniki gorsze. W tym kraju w ciągu tylko tego miesiąca pojawiło się 17 tys. infekcji. W przeliczeniu na milion mieszkańców daje to wynik 367 nowych chorych na każdy milion mieszkańców.

- Wysoka liczba nowych zakażeń to konsekwencja prowadzanych badań w kilku ogniskach koronawirusa - tłumaczy Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia. - W całej Europie widzieliśmy, jak wyglądały zdewastowane systemy zdrowia, gdzie lekarze decydowali, komu udzielić pomocy, a komu nie. Polska takich problemów nie miała. I mamy nadzieję, że takich nie będzie miała. Wskaźniki medyczne pokazują, że jesteśmy daleko od tego - dodaje.

- Obecnie prowadzone są na szeroką skalę badania, np. w Małopolsce. Istotna część z tych wykrytych przypadków pochodzi z tych badań. Gdy przeprowadzamy badania na masową skalę, to może istotnie wpływać na wyniki krajowe - mówi.

bDAfmOiU

- Ściągając obostrzenia mówiliśmy, że będziemy cały czas analizować sytuację i na bieżąco reagować. Dziś jest moment na reagowanie - mówi. I stąd zmiany, które od soboty mają obowiązywać na terenie 19 powiatów, w których liczba zakażeń najszybciej rośnie. Propozycje Ministerstwa Zdrowia opisaliśmy tutaj.

bDAfmOjm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(201)
Elo320
6 miesięcy temu
Zorganizujmy jeszcze jedne wybory!!€
górnik
6 miesięcy temu
u mnie na śląsku cały blok siedzi na kwarantannie, wszyscy chorujemy bezobjawowo, pijemy pywko palimy szlugi byle hajs się zgadzał
Covid
6 miesięcy temu
Cóż wyborcy PIS popełniają sepuku :)
bDAfmOjn
asdf
6 miesięcy temu
"Drodzy Państwo: uważam, że ona też jest opanowana, bo coraz mniej jest zachorowań." Mateusz Morawiecki 30 czerwca 2020
SH
6 miesięcy temu
Już niedługo inne kraje zamkną przed nami granice ... sporo firm padnie , a pomocy już nie ma ... bo po wyborach jest ;)
...
Następna strona