Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Rolnicy ruszyli po pomoc covidową

138
Podziel się:

Ponad 140 tys. wniosków o wsparcie złożyli już rolnicy, którzy szczególnie mocno odczuli skutki kryzysu wywołanego przez koronawirusa - podało na Twitterze Ministerstwo Rolnictwa. Jan Krzysztof Ardanowski, szef resortu, zapowiedział, że do polskich rolników trafią wszystkie europejskie środki.

Koronawirus w Polsce. Rolnicy ruszyli po pomoc covidową
Minister Jan Krzysztof Ardanowski zapewnia, że resort rolnictwa rozda do ostatniego euro. (KPRM, Krystian Maj , KPRM)

"Co do ostatniego euro podzielimy środki na polskie gospodarstwa, które najbardziej ucierpiały z powodu pandemii" - zapewnił cytowany w poście szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Środki na pomoc dla rolników to efekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem Europejskiego Funduszu Rolnego. Resort chciał na ten cel przeznaczyć ok. 1 mld euro z niewykorzystanych środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW 2014-2020).

Na taki zastrzyk gotówki nie zgodziła się jednak Komisja Europejska. KE przystała ostatecznie na 270 mln euro (nieco ponad 1 mld złotych).

Zobacz także: Zobacz: Kopciuchy pod kontrolą. Producent odda pieniądze i zdemontuje

Ministerstwo informuje również wszystkich chętnych, że wnioski o wsparcie powinny zostać zatwierdzone do 31 grudnia 2020 roku. Wsparcie będzie mieć formę jednorazowej płatności ryczałtowej.

Jego wysokość jest uzależniona od rodzaju i skali prowadzonej produkcji rolnej. Z takim zastrzeżeniem, że maksymalna kwota nie może przekroczyć 7 tys. euro.

Z tej formy pomocy mogą skorzystać przede wszystkim rolnicy i hodowcy pracujący w sektorach produkcji rolniczej. Chodzi tutaj o: bydło mięsne, krowy typu mlecznego i kombinowanego, świnie, owce, kozy, drób rzeźny, drób nieśny oraz uprawę roślin ozdobnych (w szklarniach ogrzewanych lub w tunelach foliowych ogrzewanych). Szczegóły, kto konkretnie może ubiegać się o wsparcie, znajdziesz tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(138)
tak jest
3 lata temu
Niech te cepy idą się szczepić a nie tylko wyciagać pieniądze od innych
ksionc rybak
3 lata temu
aby tak się garnęli do szczepienia
Game over
4 lata temu
12 Gwiazd a Mirriam nie ma Problemu @ dotacja kazde rolnictwo wesprzec morderstwo Zamach Sw Leppera wieszac sie 🕊 1 tydzien ujawnic nazwiska antychrystow Krola Polski @ let’s play 🕊🕊🕊
pol
4 lata temu
Niech zmienią branże jak się nie opłaca, na ich miejsce zaraz przyjdzie ktoś komu będzie się opłacało.
leon
4 lata temu
Chcial wykorzystac srodki unijne kture nie zostaly wykorzystane przez Pis ,jak mozna miec pieniadze i nie potrafic ich wykorzystac, elity Pis
...
Następna strona