Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rolnicy
24.09.2020 21:28

Koronawirus w Polsce. Rolnicy ruszyli po pomoc covidową

Ponad 140 tys. wniosków o wsparcie złożyli już rolnicy, którzy szczególnie mocno odczuli skutki kryzysu wywołanego przez koronawirusa - podało na Twitterze Ministerstwo Rolnictwa. Jan Krzysztof Ardanowski, szef resortu, zapowiedział, że do polskich rolników trafią wszystkie europejskie środki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRM)
Minister Jan Krzysztof Ardanowski zapewnia, że resort rolnictwa rozda do ostatniego euro. (Fot: Krystian Maj , KPRM)

"Co do ostatniego euro podzielimy środki na polskie gospodarstwa, które najbardziej ucierpiały z powodu pandemii" - zapewnił cytowany w poście szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Środki na pomoc dla rolników to efekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem Europejskiego Funduszu Rolnego. Resort chciał na ten cel przeznaczyć ok. 1 mld euro z niewykorzystanych środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW 2014-2020).

Na taki zastrzyk gotówki nie zgodziła się jednak Komisja Europejska. KE przystała ostatecznie na 270 mln euro (nieco ponad 1 mld złotych).

Zobacz: Kopciuchy pod kontrolą. Producent odda pieniądze i zdemontuje

Ministerstwo informuje również wszystkich chętnych, że wnioski o wsparcie powinny zostać zatwierdzone do 31 grudnia 2020 roku. Wsparcie będzie mieć formę jednorazowej płatności ryczałtowej.

Jego wysokość jest uzależniona od rodzaju i skali prowadzonej produkcji rolnej. Z takim zastrzeżeniem, że maksymalna kwota nie może przekroczyć 7 tys. euro.

Z tej formy pomocy mogą skorzystać przede wszystkim rolnicy i hodowcy pracujący w sektorach produkcji rolniczej. Chodzi tutaj o: bydło mięsne, krowy typu mlecznego i kombinowanego, świnie, owce, kozy, drób rzeźny, drób nieśny oraz uprawę roślin ozdobnych (w szklarniach ogrzewanych lub w tunelach foliowych ogrzewanych). Szczegóły, kto konkretnie może ubiegać się o wsparcie, znajdziesz tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-09-2020

KOMEDIAa co teraz covid atakuje rośliny i zwierzęta? Jakaś komedia. Skłądki do KRUS śmiesznie niskie i jeszcze chcą pomoc. Wszyscy rolnicy wciąż … Czytaj całość

25-09-2020

DzidoCi to jak zwykle płaczą COVID-19 zatakował kukurydzę przed tem było za sucho później za mokro dziady tylko płacz jak im to źle to sprzedać ziemię i do … Czytaj całość

24-09-2020

DomI bardzo dobrze .teraz jest dobry okres bo górnicy i wiele innych grób społecznych jest u kresu wytrzymałości na rządy PiS.

Rozwiń komentarze (136)