Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stadnina w Janowie Podlaskim ma otrzymać miliony złotych dofinansowania

Po zmianach personalnych na stanowisku prezesa stadnina w Janowie Podlaskim ma zostać dokapitalizowana. Szacuje się, że stadnina otrzyma kilka milionów złotych, choć na razie nie są znane szczegóły dofinansowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Stadnina w Janowie Podlaskim będzie dokapitalizowana. (Fot: Piotr Molecki)

Finansową kroplówkę stadninie ma podłączyć podległy ministrowi rolnictwa Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - informuje "Rzeczpospolita". Dziennikowi udało się potwierdzić informację w KOWR.

Decyzję o dokapitalizowaniu stadniny podjęto "w związku z rolą i znaczeniem Spółki SK Janów Podlaski sp. z o.o. dla polskiej hodowli koni czystej krwi arabskiej" - wyjaśniał "Rp" KOWR.

W zamian za dofinansowanie KOWR ma otrzymać nowe udziały. Pieniądze zaś mają posłużyć wyłącznie na cele rozwojowe.

Zobacz: Studenckie życie kosztuje 2600 zł miesięcznie. Na co to idzie?

Obecnie nie wiadomo, ile dokładnie ma otrzymać od KOWR stadnina. "Rp" jednak wskazuje, że kwota ta może sięgnąć poziomu 5 mln złotych. O tyle bowiem w grudniu na sejmowej Komisji Finansów wnioskował wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski.

Wtedy jednak do dokapitalizowania nie doszło. Źródło "Rp" sugeruje, że to przez fakt tego, że wtedy prezesem był Marek Gawlik - kojarzony z prezesem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Tomaszem Chalimoniukiem.

Nowy prezes stadniny - były senator i były poseł PiS Lucjan Cichosz - który pełni tę posługę od 11 września, jest natomiast współpracownikiem dyrektora KOWR Grzegorza Pięty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-09-2020

RymcioTak właśnie wygląda socjalistyczne zarządzanie w praktyce - z dobrze prosperującego przedsiębiorstwa prędzej czy później robi się bankrut uzależniony … Czytaj całość

22-09-2020

emerytkakuźwa za poprzedniej ekipy stadnina dawała kase do budżetu a obecna musi dopłacać do stadniny, super zmiana nastała a wystarczy być fachowcem i nie … Czytaj całość

22-09-2020

AdrianKiedy dofinansowanie do Skarbowki?

Rozwiń komentarze (21)