Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Kredyt gotówkowy czy karta kredytowa - co jest dla ciebie korzystniejsze?

0
Podziel się:

Obecnie na rynku istnieje wiele możliwości, których celem jest pomoc finansowa - zarówno w przypadku nagłych wydatków jak i narastających długów. Wśród dostępnych opcji wyróżnia się dwie najpopularniejsze: kartę kredytową i kredyt gotówkowy. Jednakże, przed ostateczną decyzją, warto najpierw przeanalizować ich wady i zalety.

Kredyt gotówkowy czy karta kredytowa - co jest dla ciebie korzystniejsze?
(materiały partnera)
bECGAsqJ

Zalety kredytu gotówkowego

Bez wątpienia kredyt gotówkowy jest jednym z najpopularniejszych i najprostszych sposobów na pozyskiwania dodatkowego dofinansowania. Tak prosty mechanizm weryfikacji i składania wniosków, powiązany jest także z szybką realizacją. Wybór ten docenią zatem osoby potrzebujące natychmiastowego zastrzyku gotówki - nawet w przypadku dużych kwot, powiązanych z dużymi długami. Obecnie kredyty udzielane są na maksymalną kwotę 200 tysięcy złotych, a liczba miesięcy, pozwalających na spłacanie tej sumy,rozłożona jest na nawet 120 miesięcy (czyli 10 lat). Aby otrzymać kredyt gotówkowy, niezbędna jest dogłębna analiza tzw. zdolności kredytowej. Jak czytamy na łamach serwisu Kviklån - zdolność kredytowa to parametr informujący o tym, jakie jest prawdopodobieństwo spłacenia zaciągniętego zobowiązania, przez danego kredytobiorcę. Im większa zdolność, tym większa szansa pozytywnej weryfikacji. Na ten parametr wpływają takie elementy jak: wykształcenie, stan cywilny, status, regularność dochodów (a także rodzaj umowy) oraz liczba osób w danych gospodarstwie domowym.

W przypadku złożonego wniosku online, tempo weryfikacji jest jeszcze szybsze i jeszcze mniej obciążające. Proces ten jest często wybierany i umożliwia weryfikację nawet na przestrzeni 24h. Jednym z niezbędnych dokumentów, oprócz oczywistego dowodu osobistego, będzie zaświadczenie o dochodach. W tym wypadku wystarczy zarówno wyciąg z konta jak i umowa podpisana przez pracodawcę. Efekt? Niezwykle niewielka ilość potrzebnych dokumentów, nie angażuje znacznie kredytobiorcy.

bECGAsqL

Istotne jest, iż zaciągnięty kredyt nie musi być celowym - przeznaczenie sumy pozostaje w naszej intencji i możemy ją wydać na remont, wakacje czy zakup auta. W intencji banku jest jedynie doprowadzić do spłaty całego zadłużenia, z obowiązującymi, nałożonymi odsetkami.

Podsumowując więc, do zalet kredytu gotówkowego, należy min: minimalna formalność, brak celowości i stosunkowo wysoka kwota pożyczki. Wady, występujące w tym sposobie finansowania to min. wysokie opłaty dodatkowe, które dotyczą prowizji czy ubezpieczenia.

Zalety karty kredytowej

Karta kredytowa to rodzaj płatności bezgotówkowej, którą mamy ze sobą w portfelu czy kieszeni. Jej używanie jest niezwykle łatwe, przyjemne i szybkie. Mechanizm działania jest niezwykle prosty: w ramach jednej karty wydajemy pieniądze, których fizycznie nie posiadamy na koncie. Każdy wydatek, który zmusza nas do tej formy płatności nalicza dług, którego spłata naliczana jest wraz z odsetkami. Jest więc to niezwykle przydatna opcja, zwłaszcza gdy wyskakują nam nagłe, niespodziewane wydatki - takie jak naprawa auta, sprzętu czy zakup prezentu. Warto tu nadmienić, iż w przypadku karty kredytowej posiadamy tzw. okres bezodsetkowy. Jego trwanie zależne jest od banku, w którym zdecydujemy podpisać umowę (zwykle około 54 dni). Jeśli przed upływem tego czasu uda ci się spłacić zadłużenie, nie będziesz zobowiązany do dodatkowej dopłaty (tj. odsetek, których wartość najczęściej oscyluje w okolicach 10 procent). Limit i rodzaj umowy jest dobierany indywidualnie i stanowi swego rodzaju “bonus”, który skierowany jest do najbardziej zaufanych klientów banku.

W ramach podsumowania więc, wyróżnić musimy takie elementy jak: łatwość użytkowania, możliwości bezodsetkowej spłaty i szybki zastrzyk gotówki. Podstawową wadą jest utrudnione kontrolowanie wydatków - a co za tym idzie - ryzyko spirali długów.

bECGAsqR

Opracowanie: Lån penge

bECGAsrm
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(0)