Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Listy polecone tylko bez znaczków. 1 maja zniknie przykry obowiązek

37
Podziel się

Od 1 maja nie będziemy naklejać znaczków na listy polecone. Zastąpią je kody kreskowe. Poczta Polska zapowiada, że dzięki temu obsługa przy okienku zajmie mniej czasu.

Listy polecone tylko bez znaczków. 1 maja zniknie przykry obowiązek
Od 1 maja znaczki będziemy umieszczać wyłącznie na listach zwykłych i pocztówkach (Flickr)
bDRZvgaJ

Naklejanie wielu znaczków na listy polecone jest zadaniem dość żmudnym i prowokującym pytanie "po co?", skoro list i tak jest rejestrowany w systemie. Poczta Polska zdecydowała, że zdejmie obowiązek z klientów i pracowników, którzy często biorą na siebie naklejanie znaczków, bo mają w tym większa wprawę niż klienci.

Od maja nadawanie listów poleconych będzie łatwiejsze. Zamiast opłat w postaci naklejanych znaczków, klienci skorzystają z nowych nalepek z kodem kreskowym i literą R. Rozwiązanie to ułatwi nadawanie korespondencji, a co więcej – skróci czas obsługi klientów w placówkach pocztowych - zapowiada Poczta Polska.

Nie znaczy to, że znaczki znikną z obiegu. Zostają i nadal będą przyklejane na listach zwykłych. Poczta w dalszym ciągu będzie też wydawała znaczki kolekcjonerskie z myślą o filatelistach.

bDRZvgaL
Zobacz także: Dr T. Karauda: wielokrotnie decydowaliśmy, którego pacjenta podłączyć pod respirator

Znaczki nadal będzie można wykorzystać

- Poczta Polska unowocześnia się, wprowadza standaryzację opłat dla przesyłek listowych rejestrowanych, zarówno w obrocie krajowym, jak i zagranicznym. To kierunek zmian stosowany z powodzeniem u innych operatorów europejskich. Tradycyjny znaczek na liście poleconym doskonale zastąpi naklejka z kodem kreskowym, to nowoczesne i wygodne rozwiązanie – powiedział Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

bDRZvgaR

Wprawdzie znaczki miały zniknąć z listów poleconych z początkiem lutego, ale ostatecznie Poczta Polska wydłużyła czas korzystania ze znaczków. W komunikacie wyjaśniła, że zdecydowała się na to, by umożliwić klientom wykorzystanie wcześniej zakupionych znaczków.

A co ze znaczkami, których nie wykorzystamy do 1 maja? Nic straconego, będą mogły zostać wykorzystane do opłacenia listów zwykłych i kartek pocztowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDRZvgbm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(37)
Eustachy
miesiąc temu
To już była ostatnia rzecz,którą mogłem polizać.I co teraz?
Ewa
miesiąc temu
Nie potrafią dostarczyć listu poleconego w trzy dni! Inpost pokazał, że można to zrobić szybciej.
Tylko pytam
miesiąc temu
Pesel też zastąpi kod kreskowy?
bDRZvgbn
klientka pocz...
miesiąc temu
teraz ze znaczkiem nie docierają do klienta a z kodem to już w o ogóle się ich nie znajdzie poczta niech lepiej zdyscyplinuje listonoszy bo list nie docierają tam gdzie powinny czyli do odbiorcy nie wiadomo co się z nimi dzieje
Staszek
miesiąc temu
Wreszcie, gdy listów coraz mniej.
...
Następna strona