Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lotos uruchomił stację 4.0. Testuje technologiczne nowinki

Punkt ładowania samochodów elektrycznych, ekologiczne rozwiązania, odświeżony projekt wnętrza - tak swoją nową stację zachwala sieć Lotos. Obiekt uruchomiono w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lotos)

Nowa stacja Lotos działa przy ulicy Łopuszańskiej 29 w Warszawie, 4 km od Lotniska Chopina. Jest najnowocześniejszą, jaką zarządza obecnie spółka.

Przejęcie Lotosu przez Orlen już coraz bliżej. Wersja robocza wniosku została wysłana do Komisji Europejskiej w piątek
Orlen przejmuje Lotos. Wstępny wniosek już w Komisji Europejskiej

Jak zachwala firma w komunikacje, ładowanie pojazdów elektrycznych to dopiero początek. W 2021 r. stacja sieci LOTOS przy Łopuszańskiej stanie się jednym z dwóch punktów tankowania wodoru w Polsce (kolejny będzie działał w Gdańsku). Oba stanowiska, razem z instalacją do oczyszczania i dystrybucji wodoru, tworzą projekt Pure H2, który w 20 proc. będzie opłacany ze środków unijnych. Umowę na finansowanie inwestycji wartej 10 mln euro podpisano w grudniu podczas Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach.

Obajtek: Rezygnacja z fuzji z Lotosem zaszkodzi gospodarce

– Projektując stację chcieliśmy, by wnętrze stało się przytulnym miejscem do pracy i wypoczynku w czasie podróży. Głównym celem zaproponowanej zmiany wizualizacji było wypracowanie spójnego konceptu wnętrza, które będzie atrakcyjne dla klientów. – mówi Magdalena Dutkowska, kierownik zespołu ds. wizualizacji i konceptu Lotos Paliwa. – Marka Lotos nie istnieje bez nowoczesnej rafinerii, dlatego w tej aranżacji nie mogło zabraknąć informacji o instalacjach i części produkcyjnej naszej firmy.

Polska spółki dywersyfikują dostawy ropy naftowej.
Lotos zapewnił sobie nowe dostawy ropy. Surowiec przypłynie z USA

"Efektem pracy projektantów było ujednolicenie palety barw oraz charakteru mebli, wyeksponowanie towaru poprzez odpowiednie jego oświetlenie. Podniesiono także estetykę, standard wykończenia oraz walory użytkowe sklepu i pozostałych pomieszczeń" - czytamy w komunikacie

Na stacji wprowadzono nowoczesne rozwiązania zmniejszające obciążenie środowiska. Na budynku i wiacie znajdują się panele fotowoltaiczne, które latem mogą wyprodukować moc chwilową na poziomie ok. 17kW. "Kolejnym ekologicznym elementem są latarnie hybrydowe zasilane energią słoneczną i wiatrową. Jeśli przez kilka dni nie ma wystarczającego zasilania z odnawialnych źródeł energii, to automatycznie przełączą się na sieć elektryczną. Ponadto, na stacji działa system odzysku deszczówki, który pozwala zmniejszyć zużycie wody gospodarczej na stacji" - informuje Lotos.

Grupa Lotos uruchomiła instalację do produkcji wodoru w ramach projektu EFRA

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: lotos, stacja
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-01-2019

Leon ZTankowanie benzyny zajmuje 5 minut łącznie z opłaceniem rachunku. Tankowanie elektryka? Godzinę szybką ładowarką. I teraz wyobraźmy sobie, że na … Czytaj całość

26-01-2019

AsaCiesze się, że to właśnie polskie stacje, a nie jakiś zagraniczny szajs wpadł na ten pomysł.

26-01-2019

xssatworzą stacje dal niewielkiego ułamka społeczeństwa i tym sie chwalą

Rozwiń komentarze (11)