Notowania

Lover - nowy światowy projekt Polaka. Skusił twórcę Tindera i fundusz Kulczyka

Jaś Bagniewski rozkręca nowy, globalny biznes. Wraz ze wspólnikami uruchamiają aplikację Lover, która ma dbać o zdrowie seksualne użytkowników. Lista inwestorów jest bardzo ciekawa, a spółka już na wczesnym etapie rozwoju pozyskała 5 mln dol.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eve Sleep)
Nowy biznes Jasia Bagniewskiego. W aplikację Lover już zainwestował były prezes Tindera i fundusz Kulczyka

Lover skusił twórcę Tindera i fundusz Kulczyka. Amerykańska aplikacja Jasia Bagniewskiego zadba o zdrowie seksualne. Inwestorzy wierzą, że także o ich kieszeń - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Bagniewski w San Francisco rozkręca nowy projekt - aplikację "Lover: Sex. Wellness. Balance". Wspólnie z dr Britney Blair, amerykańską psycholog i terapeutką specjalizującą się w seksuologii, a także z Nickiem Pendle’em, brytyjskim przedsiębiorcą, chcą zadbać o zdrowie seksualne swoich użytkowników - głównie Amerykanów, ale także Europejczyków.

Jak przypomina "PB", Bagniewski to przedsiębiorca, o którym głośno zrobiło się kilka lat temu dzięki jego firmie Eve Sleep, wprowadzonej na giełdę w Londynie. Spółka sprzedająca przez internet materace do spania w swoim szczytowym momencie wyceniana była na blisko 150 mln funtów. Zaczęła jednak zaliczać spadki, a jej współzałożyciel sprzedał swój pakiet akcji i wycofał się z biznesu.

Obejrzyj: Blokada pornografii. "Dryfujemy w absurdalnym kierunku"

Nowy projekt już na etapie wczesnego rozwoju (faza seed) został otoczony inwestorami, spółka zebrała 5 mln dol. Lista finansujących projekt jest ciekawa - dominuje fundusz Lerer Hippeau, ale - jak ujawnia Jaś Bagniewski - widnieją na niej także Sean Rad, współzałożyciel i były prezes Tindera oraz Manta Ray Ventures, czyli inwestycyjny podmiot Sebastiana Kulczyka, prezesa Kulczyk Investments.

Lover wzoruje się na popularnych na świecie aplikacjach Calm czy Headspace z obszaru relaksacji i ochrony zdrowia psychicznego - podaje "PB". Twórcy aplikacji postanowili wykorzystać podobną formułę do poprawienia jakości życia seksualnego użytkowników. Jaś Bagniewski zaznacza, że wciąż mnóstwo osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn, wstydzi się przyznać do problemów z seksualnością, niechętnie też udają się po poradę do terapeuty i seksuologa.

Aplikacja mobilna pod tym względem zapewnia większy komfort i swobodę. Udostępnione w niej informacje, porady, ćwiczenia itp. mają pomóc użytkownikom i zwiększyć ich satysfakcję z seksu. Poza funkcją terapeutyczną, Lover ma pełnić także rolę narzędzia edukacji seksualnej.

Aplikacja została już udostępniona w AppStore, a w połowie roku gotowa powinna być również wersja na urządzenia z systemem Android. Przypisany do niej model biznesowy jest również zbliżony do Calm i Headspace - podstawowe materiały udostępnione są bezpłatnie, a na pełną wersję trzeba mieć miesięczny abonament.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: aplikacje, spółki, inwestycje, Jaś Bagniewski, Lover, tinder, kulczyk, edukacja seksualna, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-02-2020

FaktCzyli wszystko to co można wyczytać z dobrych książek i pewnie z internetu Pan wsadził w zmniejszonej formie do aplikacji i chce by mu osły za to … Czytaj całość

14-02-2020

karolWszystko zapewne według standardów WHO, czyli ma do końca nas zezwierzęcić.

14-02-2020

SdAle jaka jest wartość dodana takich pseudobiznesow?

Rozwiń komentarze (26)