Notowania

polityka
11.07.2019 09:03

Marcin Horała: "europejski establishment wbił szpilkę w polski rząd"

Europejski establishment wbił szpilkę, dla niego rząd taki, jak w Polsce jest jakąś aberracją - powiedział w radiowej Trójce Marcin Horała z PiS. Skomentował tak fakt niewybrania Beaty Szydło na przewodniczącą europarlamentarnej komisji ds. zatrudnienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Marcin Horała o "wbitej szpilce przez europejski establishment" w kontekście Beaty Szydło (Fot: PAP/Tomasz Gzell)

Marcin Horała, poseł PiS i przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. VAT, mówi o "prztyczku w nos zadanym przez europejski establishment". Polityk gościł w radiowej Trójce. - Brak wyboru Beaty Szydło na stanowisko przewodniczącej Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych to prztyczek w nos od establishmentu europejskiego i tej dominującej opcji lewicowo-liberalnej - stwierdził poseł. - Mogli wbić szpilkę i skorzystali z tej okazji. To ludzie, dla których wizja świata to wizja jednotorowego postępu lewicowych poglądów. Rząd taki jak w Polsce jest dla nich jakąś aberracją – dodał Horała.

W kontekście Wspólnoty był też dopytywany o ewentualne kary dla państw członkowskich, które nie przyjmą ustalonej liczby emigrantów. Nie wyklucza tego kandydatka na przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Jest zwolenniczką uzależniania wysokości budżetu państw członkowskich od przyjmowania uchodźców.

Horała został zapytany o różnicę między von der Leyen a Fransem Timmermansem, pierwszym wiceprzewodniczącym KE, który wcześniej był typowany na lidera wyścigu o fotel szefa Komisji (w nocy z niedzieli na poniedziałek jego kandydaturę zablokowały kraje Grupy Wyszehradzkiej). - Różnica nie jest diametralna, tak już jest z establishmentem europejskim. Jak za Cezara w Rzymie, przynajmniej publicznie wszyscy musieli przyznawać, że wierzą w bogów. Jak będzie w rzeczywistości to zobaczymy - skomentował Horała.

Obejrzyj: Rzecznik Dudy uderza w Aleksandrę Dulkiewicz

Polityk skrytykował też prezydent Gdańska. - Dramatem są wypowiedzi i sposób postrzegania świata przez panią Aleksandrę Dulkiewicz. To wielka szkoda dla Gdańska, że ma takiego prezydenta. Przykład Westerplatte – w imię ideologicznej walki z PiS-em szkodzi miastu. Inni włodarze, gdyby usłyszeli, że rząd chce przeprowadzić taką inwestycję, to by za darmo ziemię oddali - stwierdził Marcin Horała.

Poseł PiS był też pytany o ewentualne plany opozycji na nadchodzące wybory. - Nie wiem co planuje opozycja. Reformujemy Polskę, nie będziemy reformować opozycji - odparł. Jak dodał, wariant zjednoczonej opozycji "pod tęczową flagą był grany w wyborach do Parlamentu Europejskiego" i Polacy ten wariant odrzucili.

Krótko odniósł się też do swojego głównego zajęcia - przewodniczenia sejmowej komisji śledczej ds. nieprawidłowości VAT. - Komisja działa, chyba nikt nie może nam zarzucić, że się lenimy. Kilkunastu świadków musieliśmy i tak wykreślić, wszystkich nie da się przesłuchać, musieliśmy dokonać selekcji - powiedział Marcin Horała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: polityka, pis, rząd, Marcin Horała, Beata Szydło, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-07-2019

obatelskoro pis nie przewidział że dostaną po łapach za awanturę z timmermansem, to pis nie nadaje się do rządzenia

11-07-2019

ElkaSerdecznie pozdrawiam panią Premier stanowisko to nie wszystko najważniejsze jest jaką osobą się jest

11-07-2019

HalinaA gdzie napisano, że Szydło musi mieć stanowisko przewodniczącej ? To nie Polska, tam szanują praworządność i demokrację. A Szydło jest zaprzeczeniem … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (99)