Notowania

Maseczek i środków do dezynfekcji nie kupimy już na Allegro i OLX. Zadecydował o tym premier

Zwykłe maseczki w cenie 30 czy 40 zł za sztukę? Małe żele antybakteryjne w cenie perfum? Niby popyt dyktuje ceny, ale premier uznał, że to żerowanie na ludzkim strachu. Na największych platformach sprzedaży nie będzie już można już sprzedawać maseczek, żeli antybakteryjnych i środków do dezynfekcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Łukasz Szumowski i Mateusz Morawiecki przedstawili na środowej konferencji szereg restrykcji, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa (Fot: Paweł Supernak)

Koniec ze sprzedawaniem jednorazowych maseczek ochronnych za 30 zł za sztukę. Takich ofert nie znajdziemy już na platformach Allegro i OLX. Taką decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki w związku z tym, że kurczące się zapasy środków ochronnych doprowadziły do tego, że żerujący na ludzkim strachu sprzedawcy zaczęli windować ich ceny do bardzo wysokich poziomów. Z kolei Minister Łukasz Szumowski zakazał wywozu produktów leczniczych za granicę bez zgody GIF. Wszystko po to, by ograniczyć sprzedaż artykułów z niepewnych źródeł i zapewnić Polakom odpowiednią ilość leków.

Takie możliwości daje Premierowi, a także wojewodom specustawa w sprawie koronawirusa. Zgodnie z nowymi przepisami Prezes Rady Ministrów może nałożyć na przedsiębiorstwa polecenia w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. Są one wydawane w drodze decyzji administracyjnej i podlegają natychmiastowemu wykonaniu.

Zobacz także: Walka z koronawirusem w Polsce. Minister zdrowia: kupujemy wszystko, co jest na rynku

Mateusz Morawiecki nałożył na OLX i Allegro trzy postanowienia:

a) zablokowanie aktualnych ofert sprzedaży maseczek i środków dezynfekcyjnych
b) zakaz umieszczania nowych ofert sprzedaży tych towarów
c) wpisanie do regulaminu serwisów punktu, z którego wynika, że wymienione towary są przedmiotami zabronionymi do wystawiania na platformach.

W internecie można dostać już nawet kombinezony, które mają chronić przed koronawirusem
Koronawirus. Już nie tylko maseczki, sprzedają nawet specjalne kombinezony. Znany internista komentuje

Minister Zdrowia wprowadził również zakaz wywozu poza granicę kraju bez zgody GIF produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyrobów medycznych.

Na liście produktów z zakazem wywozu znalazły się m.in.
- produkty przeciwgorączkowe
- produkty przeciwbólowe,
- produkty przeciwzapalne,
- środki do dezynfekcji zarejestrowane jako produkty lecznicze
- maseczki,
- fartuchy,
- odzież operacyjna,
- rękawice chirurgiczne i zabiegowe,
- termometry elektroniczne

Za luksus posiadania maseczki trzeba w czasach koronawirusa zapłacić blisko 40 razy drożej, niż przed pojawieniem się choroby.
Koronawirus. Rekord na Allegro. 10 zwykłych maseczek ochronnych za 199 zł. Przed wirusem 10 szt. kosztowało 5 zł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, allegro, olx, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2020

PrawNICKCiekaw czy rząd wie, że Allegro i OLX nie są sprzedawcami więc nie mogą im niczego zakazywać. Jeżeli spełnią życzenie premiera to tylko będzie ich … Czytaj całość

12-03-2020

MgmI bardzo dobra decyzja. Na allegro pojawiło się pełno szmalcownikow którzy chcą się dorobić na nieszczęściu. Sprzedają środki higieny po … Czytaj całość

12-03-2020

MikkiiiBrawo Panie premierze,sprzedawcy żerują na ludzkim strachu,rozumiem każdy chce zarobić...ale jest taka panika w kraju, że jak wgl można sprzedawać … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (142)