Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Maseczek i środków do dezynfekcji nie kupimy już na Allegro i OLX. Zadecydował o tym premier

142
Podziel się:

Zwykłe maseczki w cenie 30 czy 40 zł za sztukę? Małe żele antybakteryjne w cenie perfum? Niby popyt dyktuje ceny, ale premier uznał, że to żerowanie na ludzkim strachu. Na największych platformach sprzedaży nie będzie już można już sprzedawać maseczek, żeli antybakteryjnych i środków do dezynfekcji.

Łukasz Szumowski i Mateusz Morawiecki przedstawili na środowej konferencji szereg restrykcji, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa
Łukasz Szumowski i Mateusz Morawiecki przedstawili na środowej konferencji szereg restrykcji, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa (PAP, Paweł Supernak)
bEJGDtWt

Koniec ze sprzedawaniem jednorazowych maseczek ochronnych za 30 zł za sztukę. Takich ofert nie znajdziemy już na platformach Allegro i OLX. Taką decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki w związku z tym, że kurczące się zapasy środków ochronnych doprowadziły do tego, że żerujący na ludzkim strachu sprzedawcy zaczęli windować ich ceny do bardzo wysokich poziomów. Z kolei Minister Łukasz Szumowski zakazał wywozu produktów leczniczych za granicę bez zgody GIF. Wszystko po to, by ograniczyć sprzedaż artykułów z niepewnych źródeł i zapewnić Polakom odpowiednią ilość leków.

Takie możliwości daje Premierowi, a także wojewodom specustawa w sprawie koronawirusa. Zgodnie z nowymi przepisami Prezes Rady Ministrów może nałożyć na przedsiębiorstwa polecenia w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. Są one wydawane w drodze decyzji administracyjnej i podlegają natychmiastowemu wykonaniu.

bEJGDtWv

Mateusz Morawiecki nałożył na OLX i Allegro trzy postanowienia:

a) zablokowanie aktualnych ofert sprzedaży maseczek i środków dezynfekcyjnych
b) zakaz umieszczania nowych ofert sprzedaży tych towarów
c) wpisanie do regulaminu serwisów punktu, z którego wynika, że wymienione towary są przedmiotami zabronionymi do wystawiania na platformach.

bEJGDtWB

Minister Zdrowia wprowadził również zakaz wywozu poza granicę kraju bez zgody GIF produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyrobów medycznych.

Na liście produktów z zakazem wywozu znalazły się m.in.
- produkty przeciwgorączkowe
- produkty przeciwbólowe,
- produkty przeciwzapalne,
- środki do dezynfekcji zarejestrowane jako produkty lecznicze
- maseczki,
- fartuchy,
- odzież operacyjna,
- rękawice chirurgiczne i zabiegowe,
- termometry elektroniczne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJGDtWW
KOMENTARZE
(142)
Mietek
2 lata temu
A ja chce sprzedawać maseczki STREET WEAR szyte w Polsce po 6 zł brutto za sztukę. Czy naprawdę nie mogę i lepiej aby ludzie się narażali nie mając żadnych maseczek ?
Wojciech
2 lata temu
Król jaki jest , każdy widzi. Król jest nagi i paraduje z goła dudą.Jak powiedział święty Łukasz, propagandą nie oszukasz.
jakos tam bee
2 lata temu
No to trzeba będzie zrezygnowac z wyjazdu na Bahamy ( bo loty zawieszone) i kupic maseczki dla całej rodziny
bEJGDtWX
ale to juz by...
2 lata temu
Ci the bille którzy chwalą decyzję premiera, gotowi tworzyć trójki partyjne, wyłapywać spekulantów i rozstrzeliwać bez sądów.
bez oklasków
2 lata temu
Mądrą decyzją pana premiera byłoby polecenie w ekstra ordynaryjnym trybie produkcji maseczek i rękawiczek ochronnych. Więc póki co aplauzu nie będzie.
...
Następna strona