Notowania

gospodarka
13.01.2020 18:04

Medytacja zamiast podwyżki. Pracownicy Starbucks narzekają na benefity

Nie będzie podwyżek i zwiększenia zatrudnienia. Za to, pracownicy amerykańskich i kanadyjskich oddziałów Starbucks dostali subskrypcję w aplikacji do medytacji. Większość wolałaby inny rodzaj wsparcia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Pracownicy Starbucks nie są zadowoleni z benefitów. (Fot: BASTIAAN SLABBERS)

Na początku roku pracownicy sieci kawiarni dostali bezpłatną subskrypcję w aplikacji mindfulness Headspace. To kolejny krok sieci, zmierzający w stronę poprawy relacji z pracownikami.

W 2019 roku założono forum internetowe dla pracowników, a kierownicy zostali wysłani na szkolenia dotyczące zdrowia psychicznego.

Jak pisze amerykański „Business Insider", te działania to za mało, a pracownicy oczekują innego wsparcia. Bardziej wymiernego, bo jak mówią w anonimowych rozmowach z serwisem, obecny poziom płac jest bliski głodowego.

Oglądaj też: Zakaz handlu w niedziele zostaje. Zyskują gastronomia, turystyka, kultura

– Nie prosiliśmy o aplikację do medytacji. Chcemy być w stanie zapłacić czynsz – mówi jeden z niezadowolonych pracowników.

Pracownicy zwracają też uwagę na niedobór personelu, przez co praca stała się w ostatnich miesiącach znacznie bardziej obciążająca. Jak mówią, w kawiarniach brakuje przynajmniej jednej dodatkowej osoby, która pomogłaby w sprawnej obsłudze w godzinach szczytu.

Petycję o zwiększenie personelu kawiarni podpisało już 23,5 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, gastronomia, handel, praca
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-01-2020

aniaDobrze że w Polsce jak chcesz podwyżkę to po prostu idziesz do szefa i ją dostajesz! Nie to co w USA.

13-01-2020

LlTak wyglada kazda amerykanska firma wyzysk!!!!

13-01-2020

zbulwersowanyMedytacje niech oni podarują zakonnikom i nawiedzonym. Ludzie potrzebują pieniędzy do życia. To są po prostu bezczelne kpiny. Takie firmy powinny nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)