Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Medytacja zamiast podwyżki. Pracownicy Starbucks narzekają na benefity

7
Podziel się:

Nie będzie podwyżek i zwiększenia zatrudnienia. Za to, pracownicy amerykańskich i kanadyjskich oddziałów Starbucks dostali subskrypcję w aplikacji do medytacji. Większość wolałaby inny rodzaj wsparcia.

Pracownicy Starbucks nie są zadowoleni z benefitów.
Pracownicy Starbucks nie są zadowoleni z benefitów. (PAP/EPA, BASTIAAN SLABBERS)
bEDqscMR

Na początku roku pracownicy sieci kawiarni dostali bezpłatną subskrypcję w aplikacji mindfulness Headspace. To kolejny krok sieci, zmierzający w stronę poprawy relacji z pracownikami.

W 2019 roku założono forum internetowe dla pracowników, a kierownicy zostali wysłani na szkolenia dotyczące zdrowia psychicznego.

bEDqscMT

Jak pisze amerykański „Business Insider", te działania to za mało, a pracownicy oczekują innego wsparcia. Bardziej wymiernego, bo jak mówią w anonimowych rozmowach z serwisem, obecny poziom płac jest bliski głodowego.

Zobacz także: Oglądaj też: Zakaz handlu w niedziele zostaje. Zyskują gastronomia, turystyka, kultura

– Nie prosiliśmy o aplikację do medytacji. Chcemy być w stanie zapłacić czynsz – mówi jeden z niezadowolonych pracowników.

bEDqscMZ

Pracownicy zwracają też uwagę na niedobór personelu, przez co praca stała się w ostatnich miesiącach znacznie bardziej obciążająca. Jak mówią, w kawiarniach brakuje przynajmniej jednej dodatkowej osoby, która pomogłaby w sprawnej obsłudze w godzinach szczytu.

Petycję o zwiększenie personelu kawiarni podpisało już 23,5 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDqscNu
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(7)
sssssssssssss...
2 lata temu
Wolny rynek, można zmienić pracę
Waldek
2 lata temu
I znów amerykańska firma.. to fakt u mnie w pracy też doją jak mogą. 10lat pracy i zarabiam jako operator 100 PLN więcej niż najniższa.
get woke, go ...
2 lata temu
tak się kończy biznes, kiedy zabiera się za politykę.
bEDqscNv
zbulwersowany
2 lata temu
Medytacje niech oni podarują zakonnikom i nawiedzonym. Ludzie potrzebują pieniędzy do życia. To są po prostu bezczelne kpiny. Takie firmy powinny nie istnieć. Ludzie dają się ogłupiać. Ja tam bym nie pracował. Cokolwiek bym ronił aby nie tam.
ania
2 lata temu
Dobrze że w Polsce jak chcesz podwyżkę to po prostu idziesz do szefa i ją dostajesz! Nie to co w USA.