Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Mieszkanie+. Minister Emilewicz chce włączyć do programu spółdzielnie mieszkaniowe

35
Podziel się:

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz ma poradzić sobie z jednym z największych problemów rządu i Zjednoczonej Prawicy - programem Mieszkanie+. Co zamierza? M.in. włączenia spółdzielni mieszkaniowych i zwiększenia zaangażowania samorządów.

Jadwiga Emilewicz mówi o planach na skuteczniejsze wdrażanie programu Mieszkanie+
Jadwiga Emilewicz mówi o planach na skuteczniejsze wdrażanie programu Mieszkanie+ (East News)

- Udało nam się zwiększyć liczbę budowanych mieszkań w Polsce, statystycznie na tysiąc mieszkańców byliśmy w ogonie Unii Europejskiej. Od 2015 do teraz to udało nam się poprawić, oddaje się 180 tys. mieszkań rocznie, czyli do 200 tys., o których mówił premier Morawiecki już jest niedaleko - powiedziała w radiowej Jedynce minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Minister w nowej kadencji będzie odpowiedzialna m.in. za program Mieszkanie+. Statystyki, które poruszyła, dotyczące wzrostu liczby mieszkań, to jednak zasługa deweloperów i koniunktury gospodarczej, a nie rządu. Dopytywana o to, co zamierza zrobić, by program Mieszkanie+ przyspieszył, odparła: "będę chciała się spotykać ze środowiskami spółdzielni mieszkaniowych, bo to niezwykły potencjał. Chcielibyśmy spółdzielnie mocniej do programu włączyć, jednocześnie przy silnym udziale samorządów".

Wyraziła także aprobatę dla przegłosowanego przez Sejm rządowego projektu ustawy podnoszącej akcyzę na alkohol i papierosy. - Polska jest w UE jednym z krajów z najniższą akcyzą na wyroby tytoniowe i alkoholowe, nie podnoszoną od 12 lat. Zdecydowanie jestem obrońcą opodatkowywania tego typu wyrobów. Nie widzę powodu, dlaczego coś co nie służy kondycji zdrowotnej całego społeczeństwa miałoby być łatwo dostępne - stwierdziła Emilewicz.

Odniosła się też do estońskiego CIT-u. Mówi, że wpisuje się on w prace dotyczące ułatwień prowadzenia działalności gospodarczej. - Estoński CIT, czyli płacony dopiero, gdy pojawia się dochód, to jeden z elementów proinwestycyjnego pakietu dla przedsiębiorców - podkreśla minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Zobacz także: Obejrzyj: Estoński CIT. Rzecznik rządu podał datę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(35)
zenon
3 lata temu
w nornalnych krajach rządy już nie budują mieszkań tylko sterują wsparciem kierowanym do gmin, to było wiadomo od początku (chyba że eksperci rządowi nie czytają tego co się działo na zachodzie), w związku z tym cały KZN jest zbędny, na darmo wydane ogromne pieniądze podatników, trzeba było od razu pomoc państwową na budownictwo społeczne skierować do gmin np. zreformować obecne TBSy; w związku z tym nie można traktować inaczej KZN-u, jak tylko ciepłe posadki dla kolesiów, którzy w ogóle nie są zainteresowani budowaniem czegokolwiek, wystarczy żeby byli swoimi - żenujące
zenon
3 lata temu
w prywatnym biznesie jeśli zadanie przerasta pracownika to się go zwalnia, a tu ciągle to samo nowe koncepcje, pomysły i żadnych wartościowych efektów, a miliardy z naszych podatków płyną...
zenon
3 lata temu
ja nie ranię innych - to ten co robi reformy za państwowe pieniądze i się na tym nie zna i nie ma żadnych sukcesów to rani społeczeństwo
zenon
3 lata temu
naprawdę nie można z mieszkalnictwa robić marketingu politycznego, te nowe pomysły są nadal nierealne
zenon
3 lata temu
Udało nam się zwiększyć liczbę budowanych mieszkań w Polsce ha ha ha
...
Następna strona