Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Morawiecki idzie na zwarcie z Komisją Europejską. Padły ostre słowa

44
Podziel się:

- Nikt nie będzie nas pouczał czym jest demokracja i praworządność - podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki w kontekście sporu z Komisją Europejską o Krajowy Plan Odbudowy. Jak tłumaczył, Polska ma bardzo długą i szlachetną historię walki z wszelkiego rodzaju totalitaryzmami i despotami.

Morawiecki idzie na zwarcie z Komisją Europejską. Padły ostre słowa
Morawiecki: nikt nas nie będzie pouczał czym jest praworządność (FORUM)
bEJPJxvp

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Morawiecki przytoczył również cytat jednej ze swoich wypowiedzi. "Walczyliśmy o praworządność i demokrację podczas strasznych lat komunizmu, ale mamy znacznie dłuższą tradycję demokratyzmu i nie chcemy być pouczani przez nikogo z Europy Zachodniej, czym jest demokracja, czym jest praworządność, ponieważ wiemy to najlepiej" - czytamy.

Komentarz Morawieckiego to odpowiedź na informację służb prasowych Komisji Europejskiej o kontynuowaniu oceny polskiego Krajowego Planu Odbudowy. "Nasza współpraca z polskimi władzami trwa. W tym zakresie przyglądamy się wymogom rozporządzenia w sprawie zaleceń dla poszczególnych krajów" - oświadczyła KE.

bEJPJxvr

Co istotne, według niektórych mediów cytujących unijnego komisarza ds. gospodarczych Paolo Gentiloniego miał on oznajmić, że przyczyną przeciągających się negocjacji z Warszawą na temat polskiego KPO jest dyskusja nad wyższością prawa unijnego nad krajowym, która właśnie toczy się w Polsce.

Zobacz także: Deficyt budżetowy nie taki ogromny? Ma być lepiej, niż zapisano w ustawie budżetowej
bEJPJxvx

Komisja odpowiedziała, że słowa komisarza "odzwierciedlają stanowisko KE dotyczące kwestii nadrzędności prawa UE nad prawem krajowym, które jest dobrze znane i ma zastosowanie we wszystkich dziedzinach".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJPJxvS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(44)
walu
2 miesiące temu
Tak trzymać chłopaki ...Polska Wolna i Niepodległa to priorytet nie można jej zamieniać na srebrniki. Stara Europa stacza się na moralne i gospodarcze dno.
Rumak
2 miesiące temu
Panie Premierze proszę przyjąć wyrazy szacunku za wszystko co Pan robi dla Polski i Polaków.
Zordon
2 miesiące temu
Nie ludzmy sie, unia to niemcy, a niemcy razem z rosja nigdy nie pozwola na Polske silna wolna i suwerenna - tylko POLEXIT moze uratowac Polske.
bEJPJxvT
marijka
2 miesiące temu
Tak trzymać panie Premierze. Dosyć szkalowania Polski. A lewactwo niech się wypcha. Polska nie jest ubogim krewnym żeby sobie pozwolić wchodzić na głowę.
zett
2 miesiące temu
100% poparcia dla Morawieckiego. 11 września 2021 przybywa do Warszawy A.Merkel ,11 września 1939 r. przybył pod Warszawę fuhrer AH taki zbieg okoliczności jak ukończenie NS 2 w rocznicę paktu RM
...
Następna strona