Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Michał Wąsowski
Michał Wąsowski
|
aktualizacja

"Nigdy tak nie ma". Ekonomiści kontrują tezę Glapińskiego o bezrobociu

Prezes NBP Adam Glapiński podczas ostatniej konferencji stwierdził, że gdyby walka z inflacją była ostrzejsza, to mogłaby skutkować dużym wzrostem bezrobocia, które odbiłoby się na sytuacji Polaków. Podczas Debaty Gospodarczej Money.pl ekonomista Łukasz Komuda wyjaśniał jednak, że jest to "fałszywy dualizm". - Nigdy tak nie ma, że mamy tylko opcje A i B. Możemy wybrać korytarz polityki, która będzie mało szkodliwa - ocenił Komuda. Wyjaśnił też, że niskie bezrobocie to efekt m.in. demografii. - Tracimy co miesiąc ok. 20 tys. osób w wieku produkcyjnym. To spuszcza powietrze z napięcia, które inaczej by istniało i generowało większą liczbę zwolnień i efekt bezrobocia - podkreślił.

6
Podziel się:
KOMENTARZE
(6)
Wszechwiedząc...
4 miesiące temu
Dlatego oni nigdy nie będą prezesem NBP… hehe, bo tego nie zrozumieją po wsze czasy,
X4r
5 miesięcy temu
Śmieszą mnie statystyki gusu. Jakie bezrobocie 5%? Mamy 22 mln ludzi w wieku produkcyjnym, pracuje 17 mln. By zostać bezrobotnym, trzeba się zarejestrować w UP - ktoś to robi? Bo ja zrobiłem to tylko raz w życiu, po czym musiałem jeździć 200km by podpisy stawiać, bo działały (nadal działają?) one na podstawie meldunku a nie zamieszkania. Bezrobocie 5% to żart.
Jacek3
5 miesięcy temu
Bezrobocie jest niskie bo pisowski program promocji nieróbstwa odniósł olbrzymi sukces.Dużo z tych ludzi co szukali pracy dziś siedzi na socjalu i do pracy się nie wybiera.
dokładny
5 miesięcy temu
za Tuska bezrobocie było 14,4 % mimo że 2,5 miliona ludzi wyjechało do UK i Irlandii
Ha ha
5 miesięcy temu
Odezwali się specjaliści od bezrobocia, za rządów których było ono 3x większe niż obecne!