Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Artykuł sponsorowany Budmimex

Nowoczesne hale produkcyjno-remontowe dla JSW gotowe

2
Podziel się

Budimex zakończył prace przy budowie zespołu hal produkcyjno-remontowych w Suszcu na Górnym Śląsku. Inwestorem projektu są Jastrzębskie Zakłady Remontowe, wchodzące w skład grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Generalny wykonawca zrealizował kontrakt w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Wartość prac wynosi 53,1 mln zł netto.

Nowoczesne hale produkcyjno-remontowe dla JSW gotowe
Nowoczesne hale produkcyjno-remontowe dla JSW gotowe (materiały partnera)
bDAEaSWJ
  • Budimex wybudował i zmodernizował obiekty o łącznej powierzchni ponad 15 tys. mkw.
  • W kompleksie zastosowano nowoczesne rozwiązania energetyczne

Budimex, zgodnie z wytycznymi inwestora, wybudował nowe hale oraz przeprowadził kompleksową rozbudowę i modernizację istniejących obiektów produkcyjnych oraz socjalno-biurowych o powierzchni użytkowej ponad 15 000 m2. Prace budowlane obejmowały także realizację infrastruktury towarzyszącej budynkom: dróg wewnętrznych, parkingów i placów składowych.

Obiekty wykonane przez Budimex wykorzystują nowoczesne rozwiązania energetyczne takie jak panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła. W ramach kontraktu na południowej elewacji budynku socjalno-biurowego, dachach hal i budynku administracyjnego zamontowano instalację o mocy 671 kWp. Wykorzystano aż 2100 modułów fotowoltaicznych o mocy jednostkowej 320 Wp.

bDAEaSWL

Zaprojektowane i wybudowane przez generalnego wykonawcę obiekty produkcyjno-remontowe pozwolą Jastrzębskim Zakładom Remontowym rozwijać produkcję maszyn i urządzeń na potrzeby sektora wydobywczego w Polsce i za granicą. JZR będą w nich wytwarzać i remontować m.in. szyny kolejek podwieszanych, krążniki, rurociągi magistralne, trasy przenośników zgrzebłowych i sekcje obudów zmechanizowanych. Dzięki inwestycji w gminie powstanie około 170 nowych miejsc pracy.

- Budowa kompleksu hal dla JZR i Grupy JSW to jeden z naszych strategicznych kontraktów. Powstał nowoczesny zespół obiektów przemysłowych, który wesprze rozwój sektora produkcji węgla koksowego, koksu i węglopochodnych w Polsce. Jak zawsze, zaangażowaliśmy w znacznym stopniu lokalnych podwykonawców, którzy uczestniczyli w budowie hal produkcyjno-remontowych dla JZR – mówi Dariusz Blocher, Prezes Zarządu i dyrektor generalny Budimeksu SA.

Generalny wykonawca posiada duże doświadczenie w projektowaniu i konstruowaniu inwestycji przemysłowych. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy Budimex przekazał inwestorom m.in. dwa tego typu obiekty – zbiornik przeciwpowodziowy w Raciborzu oraz największe centrum logistyczne w Kałuszynie. Aktualnie spółka realizuje budowę „Żelaznego Mostu”, który jest największym zbiornikiem odpadów w Europie.

bDAEaSWR

Grupa JSW jest największym producentem wysokiej jakości węgla koksowego hard i znaczącym producentem koksu w Unii Europejskiej. Podstawową działalność Grupy JSW stanowi produkcja i sprzedaż węgla koksowego oraz produkcja i sprzedaż koksu i węglopochodnych. Węgiel wydobywany przez Grupę JSW, w tym głównie węgiel koksowy, jest wykorzystywany w Europie Środkowej przez lokalne huty należące do międzynarodowych producentów stali i regionalne przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. Produkowany przez Grupę JSW wysokiej jakości koks jest również sprzedawany na rynku globalnym.

–––––––
BUDIMEX SA jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków.

W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego.

Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych.

bDAEaSWS

Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial.

W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości i Mostostal Kraków. Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

bDAEaSXm
Artykuł sponsorowany Budmimex
KOMENTARZE
(2)
XYZ
2 miesiące temu
Byłem, widziałem. Naprawdę SUPER obiekt. Widać włożone pieniądze. Tylko żeby służyło, a nie stało i niszczało
wk001
2 miesiące temu
aby górnictwo rosło w siłę na chwałę Polski!