Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

To on ma być ministrem finansów. Balcerowicz ocenił człowieka Tuska

- To, kto będzie godnym ministrem finansów, jest odpowiedzialnością liderów partii koalicyjnych - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący Rady FOR, były wicepremier i minister finansów. - Nie da się też zwalić wszystkiego na jedną osobę. Zgadzam się jednak, że to musi być ktoś obdarzony silną osobowością i charakterem. Ktoś, kto umie powiedzieć "nie" i wie, dlaczego tak mówi. Musi umieć wytłumaczyć, że jeśli zwiększamy wydatki, to gospodarka na tym ucierpi i całe społeczeństwo za to zapłaci. Andrzeja Domańskiego, który jest typowany na ministra finansów, nie znam. Jest też potrzebny pewien autorytet, a nie znam pana Domańskiego od tej strony. Wiem, że był doradcą Tuska - stwierdził gość Wirtualnej Polski. - Czy Ryszard Petru byłby lepszym kandydatem? - zapytał Patrycjusz Wyżga. - Znam go od wielu lat. Nigdy nie odchylił się od prawidłowej linii merytorycznej - ocenił Balcerowicz.

140
Podziel się:
KOMENTARZE
(140)
emeryt
3 miesiące temu
Balcerowicz ty już narobiłeś dość szkody.
Finanse
3 miesiące temu
A co to jest "prawidlowa linia merytoryczna"? Sztuczne kryzysy i inflacje prowokowane przez banki i posiadaczy kpitalu? Co to jest "dom inwestycyjny"? Czy to jest instytucja ktora skupuje i sprzedaje pieniadze, tak jak banki?
babcia SUPER...
3 miesiące temu
Przecież Pani Leszczyna była v-ce ministrem finansów więc czas najwyższy mianować ją na ministra finansów a na ministra zdrowia dać Arłukowicza aby sie mógł zrehabilitować za poprzednie wpadki
dff
3 miesiące temu
dlaczego wszystko to co doskonale idzie chcą zmieniać ,spartolic
Jan Vincent
4 miesiące temu
O tym Kto będzie polskim min finansów zdecyduje DB i JP Morgan
...
Następna strona