Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ostatnia nowa elektrownia węglowa w Polsce. Minister chce postawić na energetykę jądrową

22
Podziel się:

Elektrownia Ostrołęka to ostatnia elektrownia węglowa w Polsce - mówi minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dodaje, że Polska potrzebuje nowych mocy wytwórczych i rozwiązaniem ma być energetyka jądrowa.

Minister energii mówi, że po Ostrołęce nie powstaną już w Polsce żadne elektrownie węglowe
Minister energii mówi, że po Ostrołęce nie powstaną już w Polsce żadne elektrownie węglowe (East News, East News)
bETtfMMR

- Polska gospodarka ze względu na dynamiczny rozwój i związany z tym bardzo szybki wzrost zapotrzebowania na energię ze strony konsumentów indywidualnych i przemysłu, wymaga pilnej budowy nowych mocy wytwórczych - mówił minister w wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej. Odpowiedzią nie mają już być jednak kolejne elektrownie węglowe. Ostatnią taką elektrownią ma być ta, która powstaje właśnie w Ostrołęce.

- Jeśli chcemy zachować niezależność energetyczną i bezpieczeństwo energetyczne kraju, to budowa nowych, 7-9 MW stałych mocy w ciągu kilkunastu lat jest konieczna. Stąd w propozycji polityki energetycznej jest propozycja energetyki jądrowej - dodał minister Tchórzewski.

Minister zaznaczył też, że po 2021 r. trzeba będzie wyłączać najstarsze bloki węglowe - ze względu na "nierentowność modernizacji pod wymogi emisyjne". - W związku z tym wolumen importowanego węgla, wykorzystywanego w energetyce, będzie się zmniejszać - dodał.

bETtfMMT
Zobacz także: Prądu i gazu nie zabraknie. Polska zdywersyfikowała już źródła energii. Zobacz wideo:
bETtfMMZ

W sobotę zarząd Elektrowni Ostrołęka polecił rozpocząć budowy nowego bloku energetycznego Elektrownia Ostrołęka C o mocy 1000 MW. Przewiduje się, że pierwsza synchronizacja nowego bloku nastąpi w 2023 roku. Łączna wartość kontraktu na budowę wynosi ponad 6 mld zł brutto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETtfMNu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(22)
Martin
3 lata temu
I to bardzo dobra zapowiedź na 2019!
Kml
3 lata temu
Budujemy budujemy! 6mld złotych budżet, więc spokojnie można ukraść z 4mld na podstawionych kontraktach. Przecież jak wybudujemy to będzie już tańsza technologia fotowoltaiczna i zapewne technologia przechowywania energii. Więc elektrownia nie będzie musiała działać, więc fuszerki znajomych ujdą z łatwością. A jak nie to potem to samo zrobimy z elektrownia jądrową, tyle że za 50-100mld zł. Bo za 30lat to na pewno świat coś wymyśli i na pewno nie trzeba będzie uruchamiać atomówki, heh.
jedrek
3 lata temu
Ostroleka? a w Jaworznie to co się buduje ...elektrownia na powietrze,a może atomowa a ja o tym nie wiem
bETtfMNv
Buksy Na Se...
3 lata temu
Syn mojego kolegi studiuje europeistyke na pierwszym roku i jest zachecany przez rodzicow :" Jesli skonczysz w terminie , bez urlopow dziekanskich ,to masz zagwarantowana prace przy budowie polskiejelektrowni atomowej za 10 000 miesiecznie na poczatek ! """
Polak
3 lata temu
CO ZA ZACOFANIE !!!!
...
Następna strona