Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Michał Krawiel
|

Polska Fundacja Narodowa twierdzi, że nie utrudnia kontroli NIK. "To dla nas zaskoczenie"

513
Podziel się

Polska Fundacja Narodowa jest zaskoczona zawiadomieniem do prokuratury, które skierowała NIK, uważając, że fundacja utrudnia kontrolę. PFN odpowiada w przesłanym money.pl oświadczeniu, że NIK w ogóle nie ma prawa jej kontrolować.

Polska Fundacja Narodowa twierdzi, że nie utrudnia kontroli NIK. "To dla nas zaskoczenie"
Prezes zarządu Polskiej Fundacji Narodowej Marcin Zarzecki i wicepremier Piotr Gliński. (PAP, Tomasz Gzell)
bEajsFJx

- Jest dla nas zaskoczeniem komunikat NIK o powiadomieniu prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które nie zaistniało. Polska Fundacja Narodowa nie udaremnia (także nie utrudnia) wykonywania czynności służbowych przez NIK - napisał w oświadczeniu przesłanym money.pl Temistokles Brodowski, reprezentujący Polską Fundację Narodową.

PFN argumentuje ponadto, że NIK w ogóle nie ma podstaw prawnych do wszczęcia kontroli w Fundacji, ponieważ Fundacja "nie dysponuje w działalności majątkiem lub środkami państwowymi lub komunalnymi". PFN podkreśla, że jest podmiotem prywatnym niedysponującym środkami publicznymi.

- Majątek PFN pochodzi wyłącznie od Fundatorów (spółek prawa handlowego) i do chwili obecnej nie uzyskiwała dotacji, subwencji, darowizn tym bardziej ze środków publicznych czy komunalnych - napisano w komunikacie.

bEajsFJz
Zobacz także: Codziennie kontrola i 30 tys. zł kary. To może czekać zbuntowane firmy

Zdaniem fundacji NIK nie odniosła się tych argumentów.

NIK z kolei poinformowała w piątek, że Polska Fundacja Narodowa utrudnia kontrolę i w związku z tym Izba skierowała zawiadomienie do prokuratury. Kontrola w PFN trwa od końca 2020 roku i dotyczy przejrzystości finansów Fundacji.

bEajsFJF
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEajsFKa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(513)
Polak
3 tyg. temu
Polska Fundacja Narodowa a kasa dla członków Fundacji to taka Prywatno-Partyjna organizacja ale tylko dla ludzi Obozu władzy-dla swoich wstyd że wszedzie tylko ludzie związani z Jedyną Słuszną Partią -PIS coś nawet gorszego jak za Komuny.-Skandal
mmm
miesiąc temu
Kradną wszędzie gdzie się da . Specjalnie tworzą tzw fundacje żeby przeprać kasę i napchać swoje kieszenie . Jeszcze rodzina się załapuje
Piotrkowia
miesiąc temu
Na jakiej podstawie Fundacja jest ponad prawem.
bEajsFKb
jarosław pols...
miesiąc temu
Ja napewno będę głosował na pisiorów , oni nam tyle dali
Nakomito
miesiąc temu
Polaczy daliście się wyprowadzić z Europy zachodniej podobno mowia o was tu w Japonii ze wybrał rząd ciemny lud a co z reszta ? Może coś w tym jest bo takiej polski ciemnej nie pamieyam i łamiącej prawa
...
Następna strona