Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Pandemia zmieniła społeczeństwo". Szwecja chce mieć najlepszy na świecie system opieki nad osobami starszymi

Koronawirus pokazał, że państwo opiekuńcze, z którego jesteśmy tak dumni, ma wyraźne wady - powiedział premier Szwecji Stefan Lofven. Jak sprecyzował, chodzi zwłaszcza o opiekę nad osobami starszymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)

Jak dodał szwedzki premier, pandemia zmieniła społeczeństwo, pokazała, że to nie było społeczeństwem doskonałym. - Dlatego nie wrócimy do tego, jak było wcześniej - zapewnił lider socjaldemokratów. - Zbudujemy coś lepszego.

Podczas przemówienia Lofven sprzeciwiał się wezwaniom do finansowania środków nadzwyczajnych w kraju poprzez obcinanie państwa opiekuńczego. - Wybieramy opiekę społeczną i musimy mieć najlepszą na świecie opiekę nad osobami starszymi - tak jego słowa cytuje Bloomberg.

Lofven określił kryzys wywołany koronawirusem jako wyjątkowy. Obiecał tworzenie nowych miejsc pracy i inwestowanie w infrastrukturę.

Obejrzyj także: Powrót do szkół. Broniarz zwraca uwagę na poważny problem

Zdaniem Lofvena jest jednak pewien plus pandemii: nowe poczucie wspólnoty. Premier nawiązał do kartek, które rozwieszali ludzie na klatkach schodowych, oferując sąsiadom zrobienie zakupów. - Kryzys przypomniał, że nie jesteśmy tylko jednostkami - podkreślił szwedzki premier cytowany przez SVT Nyheter.

Premier Sefan Lofven wygłosił coroczne letnie przemówienie w Bommersvik. Löfven pochwalił m.in. służbę zdrowia i przypomniał, że kryzys się jeszcze zakończył.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-08-2020

QQQnajpierw staruszków wykończyli, teraz się będą opiekować

23-08-2020

olafsynA na to wszystko zapracują przybyli profesorowie , docenci , doktorzy i inżynierowie zza Morza śródziemnego.

23-08-2020

T.Pacjentom po 70-tym roku życia tlenu już nie podajemy ...

Rozwiń komentarze (51)